Duel rođaka, Duvan nadmudrio Kristijana

Pobjeda Atalante u Đenovi u 95. minutu, pred premijerni meč u Ligi šampiona protiv Dinama u Zagrebu.

U prvih 45 minuta duela između Đenove i Atalante, u "matine" terminu trećeg kola Serije A, nije viđena bogzna kakva fudbalska predstava.

Mreže su mirovale, ali su navijači ipak nagrađeni u nastavku - tri gola, iz dva penala i pobjedonosni u petom minutu nadoknade vremena! Sjajni Duvan Zapata junak "boginje"!

ĐENOVA - ATALANTA 1:2 (0:0)

S obzirom na formu i napadački potencijal obje ekipe, očekivala se goleada na stadionu "Luiđi Feraris", ali poslije prvog poluvremena nije izgledalo da će se mreže uopšte tresti.

Istina, prilika je bilo. Ivan Radovanović s jedne, Mario Pašalić s druge strane, u nekoliko navrata zaprijetili su protivničkim golmanima, ali bilo je to nedovoljno da se postigne gol.

U nastavku se otvorilo.

Luis Murijel u igru je ušao u 60. minutu, a samo četiri minuta kasnije postigao je vodeći gol za goste.

Dosuđen je penal za Atalantu, i to tek nakon signalizacije iz VAR sobe.

Duvana Zapatu srušio je njegov rođak, prezimenjak Kristijan, a sa "kreča" Murijel hladnokrvno je šutirao i postigao treći pogodak u sezoni.

Mogao je Zapata sve završiti u 75. minutu, ali je golman Đenove Jonuc Radu sjajno odbranio udarac korpulentnog napadača.

U 89. minutu stvari su vraćene na početak kada je Kristijan Kuame izborio jedanaesterac, nakon što ga je Berat Đimšiti prvo povlačio za dres, a zatim i odgurnuo.

Domeniko Krišito šutirao je po sredini gola za 1:1 i činilo se da će to biti konačan ishod meča.

Ipak, duboko u sudijskoj nadoknadi, u 95. minutu, ponovo je na scenu stupio sjajni Duvan Zapata i odličnim pogotkom osigurao veliko slavlje Atalanti.

Tim iz Bergama tako je napravio odličnu uvertiru pred debitantski meč u Ligi šampiona - Atalanta će u srijedu gostovati na zagrebačkom "Maksimiru", kod ekipe Dinama.