Mertens x2, Napolitanci za petama "staroj dami"

Napoli sigurnim trijumfom protiv Sampdorije iskoristio kiks Juventusa i aktuelnom šampionu prišao na bod zaostatka.

Bez većih problema, fudbaleri Napolija golovima dvostrukog strijelca Drisa Mertensa savladali su Sampdoriju 2:0 (1:0), te tako iskoristili prvi kiks Juventusa (1:1) i približili se aktuelnom šampionu na bod zaostatka.

Sjajni Belgijanac odigrao je još jedan odličan meč.

Na dodavanje Đovanija Di Lorenca prvo je u 13. minutu perfektno pogodio gol Emila Audera, da bi u 69. minutu iskoristio uspavanost odbrane tima iz Firence i zapečatio sudbinu rivala.

Drugom golu prethodila je asistencija Fernanda Ljorentea, koji je samo dva minuta prije tog gola ušao u igru, tako da je na pravi način obilježio svoj debi u timu "partenopeija".

Imali su i gosti iz Đenove u prvom dijelu meča određene prilike, ali su u nastavku potpuno pali, te rivalu dozvolili da rutinski sačuva stečenu prednost i dođe do drugog ovosezonskog trijumfa.

Sa druge strane, Sampdorija je i dalje bez osvojenog boda i nakon trećeg meča.

Nikola Maksimović bio je starter u timu Napolija i bez obzira što je već u sedmom minutu zaradio javnu opomenu, bio je veoma zapažen u defanzivnoj liniji domaćina.