Ahmetović srušio Borac na Koševu! (FOTO)

Napadač Sarajeva pogotkom tri minute prije kraja odlučio derbi protiv Borca na Koševu.

Derbi desetog kola Premijer lige BIH odigran je na Koševu, gdje je Sarajevo dočekalo Borac i pogotkom u samom finišu osvojil sva tri boda.

Napadač Sarajeva Mersudin Ahmetović u 87. minutu primio je loptu, a onda ju rutinski plasirao u mrežu Lučića za pobjedu Sarajeva 1:0.

Domaći su tako kaznili Borac za propuštenu priliku iz 72. minuta, kada je kajkut sve dobro uradio i poslje centaršuta Ćosića odlično šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Borac se dobro držao tokom cijelog meča i ekipa Husrefa Musemića nije imala rješenja za odbranu crveno-plavih, dok je Lučić imao nekoliko sigurnih intervencija.

Samo pet minuta poslije pomenute stative trener Borca Branislav krunić odlučio je da "zatvori" utakmicu i umjesto krilnog igrača Almedina Ziljkića ušao je štoper Nebojša Runić, ali Borac nije uspio da sačuva bod.

Sarajlije su stigle do minimalne, ali važne pobjede, posebno poslije poraza od Tuzla sitija u prošlom kolu.

Ovim trijumfom ekipa Husrefa Musemića bodovno se izjednačila sa ekipom iz Siminog Hana, koja je ranije danas poražena u Mostaru od Veleža.

Obje ekipe imaju po 20 bodova, odnosno bod više od Zrinjskog i Željezničara, s tim da ekipa sa Grbavice ime i utakmicu manje.

Željezničar - Zvijezda 09 (20.00)

TABELA: Tuzla siti 20, Sarajevo 20, Zrinjski 19, Željezničar (-1) 19, Radnik 15, Sloboda 12, Borac12, Čelik 12, Velež 11, Široki Brijeg (-1) 8, Mladost (-1) 8, Zvijezda 09 (-1) 3.

TOK MEČA

KRAJ MEČA

90' - Nova prilika za domaće, Hebibović šutira preko gola

87' - 1:0! Sarajevo vodi protiv Borca golom Ahmetovića!

Krunić zatvara meč, umjesto Ziljkića u igri je štoper Runić

77' - Ahmetović u situaciji jedan na jedan sa Lučićem šutira pored gola

75' - Tatar umjesto Šabanovića

73' - Sada i Vranješ glavom, ali preko gola

72' - STATIVA! Umalo da Borac povede na Koševu, Kajkut je pogodio stativu! Ćorić je centrirao a napadač Borca odlično šutirao glavom, međuim, pogodio je okvir gola

67' - Sada jedan pokušaj Borca - Radulović je šutirao preko gola

Mijenja i Musemić. Umjesto Milanovića ušao je Handžić

Trener Borca ubacio je Kajkuta umjesto Vujaklije

63' Lučić brani šut glavom Guzine

Bez pravih prilika u drugom dijelu

50' - Ponovo Guzina otvara poluvrijeme šansom, ovog puta šutirao je glavom preko gola

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' - Ni Velkoski nije bolje prošao, pogodio je živi zid

39' - Slobodan udarac za Sarajevo ne koristi Hebibović

Dominacija Sarajeva u prvom poluvremenu, ali nedostaju konkretnije šanse

34' - Centaršut prema Guzini, ali Lučić sigurno hvata loptu

20' - Guzina je šutirao, ali je izblokiran

13' - Sada Ahmetović pada u šesnaestercu Borca, igra se nastavlja

12' - Probao Je Vranješ, ali odlazi to preko gola

5' -  Milanović je pokušao da iznudi jedanaesterac, ali je zaradio žuti karton zbog simuliranja

- Počeo je meč na Koševu

Poznati su i sastavi obje ekipe:

FK Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Milanović, Letić, Đokanović, Šerbečić, Guzina

FK Borac: Lučić, Radulović, Jovanović, Danilović, Ćosić, Čomor, Mirić, Vranješ, Janičić, Vujaklija, Ziljkić

U ekipi Borca, kako je najavio Krunić, nema strijelca iz prošle utakmice Zorana Milutinovića, a umjesto Ivan Crnova tu je Almedin Ziljkić