Inter gazi redom, Handanović stopirao Lacio

Peta uzastopna pobjeda "nerazura", koji su i dalje na stoprocentnom učinku u Seriji A.

Nije Inter briljirao u meču sa Lacijom, ali je zahvaljujućem sjajnom Samiru Handanoviću, te jedinom strijelcu Danilu D’Ambroziju stigao do minimalne pobjede u derbiju petog kola Serije A.

INTER - LACIO 1:0 (1:0)

Handanović, koji je večeras upisao 300. meč za "nerazure" u svim takmičenjima, bio je nesavladiv u prvom dijelu, kada je imao četiri izuzetno dobre intervencije.

U 23. minutu Kristijano Biragi preciznim centaršutem pronašao je Danila D’Ambrozija, koji bježi protivničkoj odbrani i pogađa za 1:0.

Splasnuo je zatim pritisak gostiju, a Inter je mogao i u do drugog gola u drugom poluvremenu.

U 59. minutu dvije fenomenalne prilike da se završi utakmica, obje u istom napadu. Ali, Strakoša je sjajno odbranio udarce Barele i Politana.

Bilo je još nekoliko dobrih prilika, a najbolju od njih u prvom minutu nadoknade promašio je Lautaro Martinez, kada je šutirao pored gola.

VELIKI KIKS NAPOLIJA

Napoli nije uspio na "San Paolu" da probije čvrstu odbranu Kaljariju. Naprotiv, nakon što su se domaći propisno izmašali, golom Lukasa Kastra u samom finišu tim sa Sardinije odnio je kompletan plijen iz Napulja.

INTER: Handanović - Godin, De Fraj, Škrinjar - D’Ambrozio, Barela, Brozović, Vesino (57. Sensi), Biragi - Politano (77. Martinez), Lukaku (83. Sančez).

LACIO: Strakoša - Luiz Felipe, Aćerbi, Bastos - Lacari, Milinković-Savić (73. Beriša), Parolo, Luis Alberto (66. Lukas Leiva), Đoni - Korea, Kaisedo (53. Imobile).

Ovu rundu u četvrtak od 21 čas kompletiraće Torino i Milan.

Antonio Konte tako je postao prvi trener u istoriji Intera koji je slavio u svih pet mečeva na početku mandata u Seriji A.