Andrea Beloti - Od tragičara do heroja Torina!

Torino i Milan novu sezonu nisu otvorili onako kako su se nadali, a međusobni duel popravio je raspoloženje bar u jednom taboru - "granate".

Torinu i Milanu ne cvjetaju ruže na startu novu sezone, ali nakon večerašnjeg duela, raspoloženje u redovima Torineza sigurno će se bar malo popraviti, dok "rosoneri" nastavljaju da brinu svoje brige.

Ipak, nakon prvih 45 minuta njihovog međusobnog duela, kojim je zatvoreno peto kolo Serije A, nije izgledalo da će domaćin slaviti.

Gosti su bili bolji, zasluženo vodili, a onda je u posljednjih 20 minuta viđen veliki preokret.

TORINO - MILAN 2:1 (0:1)

Milan je bio dominantan u prvom poluvremenu, tačnije punih sat vremena, a onda se situacija na terenu drastično promijenila.

Do večeras, samo jednom, i to prošle sezone, Torino je savladao Milan u njihova prethodna 23 okršaja.

Praktično ni iz čega, Milan je poveo u 17. minutu. Prethodno prilika nije ni bilo, ali jeste mnogo prekršaja i prekida igre. U 17. dosuđen je penal za Milan, a Kšištof Pjontek bio je precizan i pogodio za prednost "rosonera".

Sjajnu priliku za uvećanje prednosti imao je Milan već u 22. minutu, kada je Leao odlično šutirao glavom, a Salvatore Sirigu još ljepše intervenisao i poslao loptu u korner. Nepun minut kasnije iz daljine je pokušao i Hakan alhanoglu, ali iskusni čuvar mreže opet je sačuvao svoju mrežu.

Malo je nedostajalo da Torino u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena dođe do izjednačenja.

Donaruma je veoma loše procijenio putanju loptu, istčao na tridesetak metara od svog gola, ali se Andrea Beloti nije najbolje snašao i promašio je prazan gol.

Izgledalo je tada da će napadač Torina biti pravi tragičar, ali je u nastavku meča izrastao u heroja.

Torino je u nastavku bio konkretniji, a teško da je mogao lošije odigrati od onoga što je pokazao u prvom dijelu. Naprotiv.

Devet žutih, jedan crveni karton (istina za rezervu) i blizu 40 prekršaja, dovoljan je pokazatelj kako su igrali Torino i Milan.

Konačno, nakon 50 minuta igre, domaći su stigli do prvog šuta u okvir protivničkog gola. Ola Aina je pokušao, ali u ovaj put dobro postavljenog Donarumu.

U 72. minutu Beloti se iskupio za promašaj s kraja prvog dijela.

Sjajno je "promiješao" odbranu Milana, prije svih Musakija, a onda izuzetno preciznim udarcem matirao Donarumu.

Protestovali su u taboru gostiju, čak je i rezervni čuvar mreže Pepe Reina dobio direktan crveni karton, smatrajući da je golu prethodio prekršaj, ali arbitar Marko Gvida ostao je pri prvobitnoj odluci i "rosonere" poslao na centar.

U svega par minuta, Torino je u potpunosti preokreo, a ponovo je strijelac bio Beloti.

Donaruma je uspio da odbrani Zazin šut, ali se prišunjao Beloti, prvo nespretno zahvatio loptu, koja je ostala u njegovom posjedu, a onda makazicama pogodio za 2:1.

Nije Milan imao ni sreće, jer je u 93. minutu Frank Kesi iz povoljne pozicije šutirao visoko preko gola i tako je prilika za izjednačenje otišla u nepovrat.

Ali to nije bilo sve.

U narednom napadu Beloti je "odvukao" odbranu Milana, koja je izašla visoko, uposlio Zazu koji je krenuo sam prema Donarumi, ali se u odlučujućem trenutku okliznuo.

Odmah na suprotnoj strani, još jedna stopostotna šansa za Milan. Suso je pokušao, ali je Sirigu sačuvao trijumf "granate".