Arsenal lako do pobjede, Sergej inicirao preokret

"Tobdžije" su bez većih problema potvrdile da su favoriti u grupi, srpski reprezentativac pokrenuo svoju ekipu na putu ka važnom trijumfu...

Fudbaleri Arsenala pobijedili su na domaćem terenu Standard iz Liježa rezultatom 4:0 u drugom kolu ovosezonske Lige Evrope, i tako se istakli kao glavni kandidat za prvo mjesto u toj grupi.

Domaći su počeli meč u izuzetno kombinovanom sastavu, mladi igrači su ponovo dobili priliku, a znali su i da je iskoriste.

Mladi napadač Gabrijel Martineli našao se u postavi tek drugi put otkad je potpisao za bijelo-crvene, a već u 13. minutu upisao je svoje ime na semafor postigavši prvi gol na meču. Svega tri minuta bilo mu je potrebno da duplira svoj učinak, pa je u 16. već bilo 2:0, a Džo Vilok se u 22. minutu pobrinuo da upropasti veče protivnicima povisivši prednost za još jedan pogodak.

U nastavku, Englezi su potvrdili svoju dominaciju postigavši novi pogodak, strijelac je u 57. minutu bio Dani Sebaljos, a Martineli koji je dao prva dva gola, ovoga puta se našao u ulozi asistenta, i tako postavio konačan rezultat.

U duelu odigranom u isto vrijeme Sevilja je pobijedila APOEL kod kuće rezultatom 1:0

Domaći su do pobjedonosnog gola došli već u 17. minutu, Ćićarito je nastavio sa golovima u Evropi, a do kraja su dominirali terenom i potpuno zasluženo došli do nova tri boda. Jasno je da su glavni favorit za prvo mjesto u grupi A, a vidjećemo da li će ostale ekipe uspjeti da im poremete planove.

Ovo je bio susret srpskih internacionalaca iz kojeg će ipak zadovoljniji izaći Nemanja Gudelj koji je odigrao... minuta u trijumfu svoje ekipe. U poraženom sastavu Andrija Pavlović nije uspio da nastavi sa postizanjem pogodaka na evro-sceni. On je bio na terenu 66 minuta, a Uroš Matić i Vujadin Savić su proveli čitavu utakmicu u igri.

Sergej Milinković-Savić donio je svom timu preokret u meču sa Renom koji je završen 2:1 u korist njegove ekipe.

Vezni fudbaler Srbije je u igru ušao u 53. minutu, dva minuta nakon što je zaigrao gosti su došli u prednost preko Džeremija Morela, ali je popularni SMS uspio da poravna rezultat devet minuta kasnije.

Do potpunog preokreta došlo je kada je Srbin u 75. minutu pored pogotka upisao i asistenciju, precizan je bio Ćiro Imobile, te su tako nebeskoplavi došli do prvih bodova.

Od srpskih fudbalera na terenu su bili još Filip Kostić, koji je odigrao cijeli susret u pobjedi svog tima nad Gimaraešom u gostima – 1:0 i Uroš Spajić koji je sa Krasnodarom poražen na domaćem terenu 2:1 od Hetafea, a igrao je sve vrijeme. Kod pobjednika u tom meču minute je upisao i Nemanja Maksimović, koji je ušao šest minuta prije kraja.