Ne pomaže ni Konte, Juventusu "Derbi Italije"

Iskusni stručnjak prvi put suprotstavio se ekipi sa kojom je osvojio brojne trofeje, ali ni on nije mogao da pomogne Interu da izbjegne poraz na "Đuzepe Meaci" od aktuelnog šampiona. Drugi neuspjeh "nerazura" u četiri dana.

Remijem u "Derbiju Italije" vjerovatno ne bi bili nezadovoljni ni u redovima Intera, a ni u taboru "stare dame", aktuelnog šampiona Italije.

Ipak, 173. prvenstveni sudar dvije najbolje plasirane ekipe u Seriji A donio je izuzetno otvoren meč, u kojem su očigledno oba tima žarko željela pobjedu.

Na kraju, osmostruki uzastopni šampion Juventus bio je taj koji je slavio.

Inter je do srijede bio nesavladan računajući sva takmičenja, a onda je u četiri dana doživio dva poraza. Prvo je Barselona slavila 2:1 u Ligi šampiona, da bi istim rezultatom pobijedio i Juventus, te tako Antoniju Konteu nanio prvi prvenstveni poraz na klupi "nerazura".

INTER - JUVENTUS 1:2 (1:1)

Furiozno je počeo derbi na "Đuzepe Meaci" i već u četvrtom minutu gledaoci su vidjeli gol. I to u mreži domaćina.

Paolo Dibala sjajno je šutirao i Samir Handanović nije imao šanse da odbrani izuzetno precizan udarac.

SERIJA A

Inter - Juventus (173)

46 - 44 - 83 (201:249)

Već u 9. minutu moglo je biti 2:0. Krijstijano Ronaldo se šunjao rubom šesnaestercu, uslijedio je topovski udarac, koji je zaustavila prečka!

Izjednačenje je stiglo već 18. minutu.

Arbitar Tomazo Roki dosudio je penal za Inter, nakon što je Matijasa De Lihta lopta pogodila u ruku. Lautaro Martinez bio je neumoljiv sa "bijele tačke" - 1:1.

Martinez je deset minuta kasnije još jednom sjajno pokušao, ali ovaj put Vojček Šćesni uspio je krajnjim naporom odbraniti.

Ozbiljan hendikep zadesio je "nerazure" nakon pola sata, kada je ove sezone odlični Stefano Sensi zbog problema sa preponom morao svoje mjesto ustupiti Matijasu Vesinu.

Na drugoj strani Handanović je uspio koljenima da odbrani šut Ronalda, koji ni iz druge dobre prilike nije uspio da pogodi. A kada jeste, nepun minut kasnije, signaliziran je ofsajd Dibale, koji mu je asistirao.

Konkretniji je bilo Juventus većim dijelom prvog poluvremena, ali se na odmor ipak otišlo bez prednosti za neku od ekipa.

Sve tri gola na večerašnjem derbiju na "Meaci" postigli su Argentinci.

I u nastavku je pokušavao Ronaldo, zatim u dva navrata i Dibala, ali se Handanović nije dao iznenaditi.

Imao je i Inter svoje šanse.

Najbolju od njih Vesino. Mogao je De Liht biti potuni tragičar, jer ga je lopta pogodila na putu ka golu, ali srećom po goste pogodila je stativu i završila u korneru.

Terensku inicijativu "bjankoneri" su ipak iskoristili deset minuta prije kraja meča.

Bila je to odlična akcija gostiju, a Gonzalo Iguain, koji je na teren kročio dvadesetak minuta kasnije, precizno je naciljao i pogodio - 1:2.

Ovim trijumfom, ekipa Mauricija Sarija je od Intera preuzela lidersku poziciju, te sada ima bod više od večerašnjeg rivala.