Granada se umorila: Maksimovićev Hetafe "ostavio" Barsu na čelu

Zanimljiva utakmica u predgrađu Madrida, "hit" Primere nije uspio da nastavi sa sjajnim rezultatima.

Imala je Granada čelo tabele prije 11. kola Primere, a sada će morati da "gleda u leđa" Barseloni i Real Madridu. Nije da će se novi član Primere mnogo buniti što su pali na treće mjesto, ali utisak je da su "ostali bez gasa" u meču protiv Hetafea.

HETAFE - GRANADA 3:1 (2:0)
/Rodrigez 35, Arambari 41, Timor 88 - Puertas 74/

Hetafe je bolje otvorio meč, kontrolisali su igru uprkos tome što su ekipa koja u Primeri najviše voli da prepusti posjed lopte protivniku. Ta promjena im je ovoga puta donijela dosta koristi, jer su u razmaku od šest minuta uspjeli da postignu dva pogotka.

Prvo je Anhel Rodrigez u 35. minutu matirao golmana Granade poslije odličnog prodora Marka Kukurelje i lijepog dodavanja u prostor.

Već u 41. je ta prednost bila duplirana, kada je poslije kornera Džejsona sa lijeve strane najviši u skoku bio Mauro Arambari.

Malo ko je očekivao takav razvoj događaja, imajući u vidu da je Granada bila na čelu Primere prije početka ovog kola.

I u nastavku su pokazali dosta više od te svoje odlične forme, ali uzalud.

Počeli su napokon da prijete, da stvaraju prilike, ali nisu mogli više od jednog pogotka. Antonio Puertas je poslije jedne odlične odbrane Davida Sorije bio u blizini da "ćušne" loptu u gol.

Međutim, pitanje pobjednika je u 88. minutu riješio David Timor za konačnih 3:1.

Nemanja Maksimović je u pobjedničkom timu odigrao svih 90 minuta i svoj dio posla na sredini terena je odradio sasvim korektno, uz jednu kreiranu šansu.