Luka Jović pozdravio Špance na njihovom jeziku, osvanuo na naslovnicama!

Jedan gol bio je dovoljan da promijeni sve...

Luka Jović dobio je mjesta na naslovnicama jutrošnjih izdanja madridskih sportskih listova.

"Vječiti rivali", dnevnici "Marka" i "As", izabrali su srpskog asa za zaštitno lice naslovnih strana nakon što je 22-godišnjak iz Bijeljine uglavnom bio kritikovan za nastupe od ljetošnjeg 60 miliona evra vrijednog transfera iz Ajntrahta.

Jedan gol bio je dovoljan da se stvari promijene.

Real je u srijedu uveče pobijedio Leganes 5:0, a Jović je kao rezervista postavio konačan rezultat utakmice odigrane na stadionu "Santjago Bernabeu" u Madridu. Srbin je "probio led" u 91. minutu, kada je glavom iskoristio centaršut Danija Karvahala.

"Marka je na naslovnoj strani postavila fotografiju njegovog radovanja sa saigračima uz natpis: "Jović zaokružio zabavu".

"Unutra", analizirana je igra, primijećene dobro kretnje i prebrojani minuti na terenu do prvenca - 312.

"As" je u nešto hladnijem tonu zaključio da je "Jović konačno pogodio".

"Ponovo je Joviću poništen gol zbog ofsajda, a onda je glavom 'otvorio račun'. Trebalo mu je 313 minuta da pronađe ključ. Sigurno će mu od sada život biti lakši. Kao i Realu", zaključuje se u tekstu uglednog lista.

"Da li sam srećniji zbog gola Rodriga ili Jovića? Podjednako mi je drago zbog obojice. Jako sam srećan zbog Luke, važan gol za njega", rekao je trener "kraljevića" Zinedin Zidan na konferenciji za medije.

Real Madrid objavio je poslije meča post na Instagramu u kom je srpski fudbaler pozdravio publiku na španskom jeziku i tako odgovorio na kritike novinara upravo ova dva lista, koji su u nedjelji za nama punili stupce pričama o tome da Jović ne razumije šta mu trener Zinedin Zidan govori.

"Marka": 312 minuta; "As": 313 minuta;

Luka Jović je ljetos prešao u Real iz Ajntrahta i dao je gol na svojoj osmoj prvenstvenoj, a ukupno 11. utakmici za španski klub.

Brazilski vezista Kasemiro rekao je da se Srbinu isplatio vrijedan rad na treninzima.

"Veoma sam srećan zbog golova, posebno što je dao Luka. Naporno je radio na treninzima, bori se svaki dan. Isto tako mnogo golova postiže na treninzima. Jako je važan igrač za nas", hvalio ga je Kasemiro.

Katalonski "Mundo deportivo", tradicionalno okrenut Barseloni, nije na naslovnoj strani pomenuo Real Madrid, već se bavio "Zlatnom loptom" i Lionelom Mesijem.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.