Lukić nastavio "teror" u Superligi, Čukaričkom pripao "gradski derbi"

Autor w

Za to vrijeme, i Voždovac je upisao važnu pobjedu trijumfom protiv Proletera.

Superliga 17. kolo Čukarički - Rad 2-0 Izvor: MN PRESS

Tri subotnja meča i tri pobjede favorita. Nije bilo iznenađenja u mečevima Superlige do sada, pošto su Čukarički, Voždovac i TSC slavili i dodatno se pomakli ka vrhu tabele.

Nije ovo poslijepodne obećavalo toliko uzbudljive rezultate, naročito ne poslije 45 minuta, kada su bila viđena samo tri gola, a u nastavku susreta nijedan od timova u zaotsatku nije uspio da se "trgne" i postigne gol.

Čukarički je u malom derbiju Beograda savladao Rad 2:0 i to postizajući golove na početku i kraju susreta. Ekipa Aleksandra Veselinovića nije baš briljirala na ovom meču, ali su bez mnogo problema stigli do pobjede koja ih je vratilo na drugo mesto Superlige.

Drugi meč u prestonici je odigran između Voždovca i Proletera, a domaći su slavili istim rezultatom kao i "Brđani". Golovi Zličića i Đorđevskog u drugom poluvremenu su donijeli novi, osmi trijumf "zmajeva" u prvenstvu, pa su i oni sada sve dalje od "ostatka lige".

Za to vrijeme, TSC se nimalo nije mučio u Lučanima, a za ubjedljivu pobjedu protiv Mladosti najzaslužniji je Nenad Lukić - 3:0.

Golgeter Bačke Topole je sa dva pogotka postao prvi strelac Superlige sa 11 golova, prestigavši Partizanovog Umara Sadika.