Nadali se rekordu, dobili "petardu"! Kakav debakl Hofenhajma!

Hofenhajm ponižen na svom terenu od Majnca, koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao sa igračem manje i uprkos tome postigao četiri gola.

Čak 34 gola vidjeli smo na devet mečeva Bundeslige ovog vikenda, a raspucano 12. kolo zaključili su u nedjelju Hofenhajm i Majnc.

Goleada u Sishajmu, suprotno svim očekivanjima pripala je gostima koji su na kraju slavili sa 5:1 iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje.

Isključenje Bakua nije ih spriječilo da nakon 1:0 na poluvremenu, u nastavku postignu još četiri gola za potpuni debakl Hofenhajma, koji se prije meča nadao rekordu.

Ekipa Alfreda Šrojdera bila je nadomak šeste vezane pobjede, što nije uspjelo Hofenhajmu ni pod vođstvom Julijana Nagelsmana u prethodne dvije sezone, koje je ova ekipa završavala na četvrtom, odnosno trećem mjestu na tabeli.

Umjesto istorijske pobjede, hladan tuš na Rajn Nekar Areni!

Pogodak Andreja Kramarića kojim je smanjio na 1:3 sedam minuta prije kraja samo je isprovocirao fudbalere da preko Boetiusa i dvostrukog strijelca Kunde Malonga dokrajče protivnika.

Bila je ovo ujedno i osveta Majncovog trenera Akima Bajerlorcera ekipi Hofenhajma za poraz 2:1 prije dvije sedmice nakon kojeg je dobio otkaz u Kelnu.

Vrlo brzo našao je drugi posao i ovog puta pokorio Hofenhajm.