Bajern “nabrijan” dolazi u Beograd, stradala Fortuna

Robert Levandovski zaustavljen u Diseldorfu, ali ne i Bajern. Bavarci upisali ubjedljivu pobjedu 4:0 protiv Fortune pred dolazak u Beograd na duel sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona.

Tamo gdje su stali prije reprezentativne pauze Hans-Diter Flik i Bajern nastavili su ovog vikenda.

Pobjeda 4:0 nad Borusijom Dortmund u “Klasikeru” uvjerila je čelnike Bajerna da privremeno obustave potragu za novim trenerom i pruže šansu Fliku, a on im je dao još jedan razlog za takvu odluku.

Šampion Njemačke sa 4:0 savladao je i Fortunu u meču 12. kola Bundeslige i bez mnogo muke riješio prvo od dva gostovanja u razmaku od samo tri dana.

Nadamo se da Bavarci neće biti toliko razigrani u utorak kada budu gostovali u Beogradu u okviru petog kola Lige šampiona i da će ekipa Vladana Milojevića zaustaviti velikana iz Minhena.

Fudbaleri Fortune uspjeli su u subotu da zaustave Roberta Levandovskog, kojem je ovo bio prrvi prvenstveni meč ove sezone na kojem Poljak nije postigao gol, ali ne i ostale igrače Bajerna!

Tako su se u listi strijelaca na ovom meču našla i neka imena koja ne viđamo često – Pavar, Toliso, Gnabri i Kutinjo.

Freancuski bek načeo je mrežu Fortune u 11. minutu, a kada je golman domaćih Zakari Stefen  lošim ispucavanjem poklonio loptu  Bavarcima za prvi prvenstveni pogodak Tolisoa ove sezone sve je bilo gotovo.

Sudbinu Fortune, koja nikada nije savladala Bajern, zapečatili su Gnabri i Kutinjo i tako omogućili svom timu da izbije na drugo mjesto na tabeli.

Prva je i dalje Borusija Menhengadbah, ali sa samo bodom prednosti poslije poraza od Union Berlina 1:0.

Možda ne toliko iznenađenje, ali sigurno veliko razočarenje priredio je Ajntraht  koji je u Frankfurtu poražen od Volfsburga rezultatom 2:0.

FUdbaleri Ajntrahta izašli su na teren u novim dresovima sa zastavama 14 zemalja iz kojih dolaze, a onda dozvolili protivniku da odnese bodove iz Frankfurta.

“Vukovi” sun a poluvremenu vodili 1:0, a ni isključenje Tiseranda nije ih spriječilo da u nastavku postignu još jedan gol preko Žoaa Viktora  i tako prekinu crnu seriju od četiri meča bez pobjede.

Filip Kostić odigrao je cijeli meč, Mijat Gaćinović zamijenjen je dvadesetak minuta prije kraja, dok je Dejan Joveljić presjedio na klupi.