Marsej u sjajnoj formi - PSŽ dobio rivala za titulu?!

Sjajno igra tim Nemanje Radonjića, koji je ušao sa klupe na ovom meču.

Olimpik Marsej se ne zaustavlja! Tim Nemanje Radonjića pobijedio je Anže sa 2:0 u derbiju 16. kola Lige 1 i tako ostao u trci za vodećim PSŽ-om.

Olimpiku je ovo bila peta uzastopna pobjeda u prvenstvu i trenutno je tim koji je u najboljoj formi u francuskoj ligi.

Heroj pobjede bio je Dmitri Paje, koji je u 17. minutu asistirao Sansonu, a onda je u 41. postigao gol iz penala.

Radonjić je ušao u igru u 79. minutu, kada je zamijenio Pajea i njegov učinak na terenu se odmah primijetio. Srpski internacionalac promašio je "zicer", a onda mu je u nadoknadi malo nedostajalo da bude asistent.

U prošlom kolu je bio heroj trijumfa Olimpika nad Brestom 2:1, kada je postigao pobjednički gol u 89. minutu.

Marsej sada ima 31 bod, dva manje od vodećeg PSŽ-a, koji ima i dvije utakmice manje. "Sveci" sutra igraju protiv Nanta.

Anže je ostao na 24 boda i nalazi se na četvrtom mjestu.

Ova sezona je pravo uživanje za navijače Marseja, pošto su prošle ostali bez Evrope i sada svoj tim gledaju samo u Ligi 1.

Olimpik u nedjelju dočekuje Bordo i taj meč bi mogao da odluči mnogo toga kada je u pitanju borba za Ligu šampiona u Francuskoj.

Večeras su odigrane još tri utakmice 16. kola. Bordo je razbio Nim 6:0. Džoš Madža postigao je het-trik, dok je Otavio dao još dva gola. Vukašin Jovanović je bio asistent Nigerijcu kod trećeg gola.

Bordo je treći na tabeli sa 26 bodova, pet manje od Marseja, sa kojim igra u nedjelju.

Brest je seriju od četiri utakmice bez pobjede prekinuo sa ubedljivih 5:0 protiv Strazbura, čiji je kapiten nekadašnji srpski reprezentativac Stefan Mitrović. Brest je 12. na tabeli sa 21 bodom, dok je Strazburu ovo bio drugi vezani poraz i sada ima 18 bodova, samo tri više od prvog tima "ispod crte".