Leganes nemoćan, Aspas dovoljan Selti za bijeg na sigurno

Minimalac Selte u današnjem matineu Primere bio dovoljan za izlazak iz opasne zone

Selta-pobijedila-Leganes-minimalno-bijeg-iz-opasne-zone-Primera Izvor: Guliver, Octavio Passos/Getty Images Europe

Ne piše se dobro Leganesu. Tim je u opasnoj zoni, ostao je bez svog najboljeg (praktično i jedinog) napadača, tako da nije ni na koji način danas uspio da zaprijeti Selti u gostima u 25. kolu Primere.

Leganesu nije pomogao ni igrač više, tako da je Selta danas na svom terenu ostvarila tek drugu pobjedu u posljednjih 11 utakmica - poslije 90 minuta igre, Selta - Leganes 1:0 (0:0)

Selta se ovim trijumfom izvukla iz opasne zone i nalazi se na 17. mjestu, prvom "iznad crte", sa dva boda više od Majorke, koja je u petak igrala 3:3 sa Betisom. Leganes je pretposljednji, sa 19 bodova, koliko ima i poslednji Espanjol.

Selta je u 21. minutu ostala bez Filipa Bradarića, koji je dobio direktan crveni karton zbog starta sa dvije noge đonom. To, međutim, nije pomoglo Leganesu, koji nije stvorio nijednu izglednu priliku, iako je zbog "viška" igrača na terenu imao posjed i inicijativu.

Ipak, jedini gol postigla je Selta, odnosno njen najbolji strijelac Jago Aspas, koji je zahvatio loptu nakon "slobodnjaka" Lukasa Olase i petom je poslao u suprotni ugao gola.

Da ponovimo da je Leganes ove nedjelje ostao bez svog najboljeg strijelca u sezoni (šest golova u 24 utakmice), Martina Brajtvajta, koji je krajnje neočekivano, mimo prelaznog roka završio u Barseloni, iako taj potez nije naišao na razumijevanje fudbalske javnosti.