Bašakšehir slavi Edina Višću: Dva gola člana "zmajeva" za osminu finala!

Turski klub je najviše zahvaljujući reprezentativcu BiH iz daljeg takmičenja eliminisao Sporting iz Lisabona

Bašakšehir Sporting 4 1 Edin Višća dva gola Izvor: Anadolija/Ahmet Bolat

Navijači Bašakšehira slaviće večeras bh. reprezentativca Edinu Višću!

Nekadašnji fudbaler sarajevskog Željezničara je večeras, u revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, kad nije išlo protiv lisabonskog Sportinga sam preuzeo stvari u svoje ruke i odveo tursku ekipu u osminu finala:

BAŠAKŠEHIR – SPORTING 4:1

Prvi meč, odigran u lisabonskoj prestonici prije sedam dana, završen je trijumfom ''zeleno-bijelih'' rezultatom 3:1.

Tu njihovu prednost Bašakšehir je anulirao do odlaska na pauzu između dva poluvremena, pogocima ''starog lisca'', Slovaka Martina Škrtela, i srpskog internacionalca Danijela Aleksića.

Stvari su se za domaće zakomplikovale kada je aktivan rezultat Portugalcima vratio Vijeto u 68. minutu, a taj rezultat je bio na snazi sve do drugog minuta sudijske nadoknade, kada je Višća pogodio za produžetke i erupciju oduševljenja na tribinama!

A kada su svi mislili da tu nije kraj drami i da će na pitanje o putniku u osminu finala biti riješeno tek nakon ''penal-lutrije'', ponovo je svoje prste umiješao bh. fudbaler, koji je preuzeo odgovornost u 119. minutu i pogodio sa ''kreča'' za konačnih 4:1.

Svog rivala u borbi za četvrtfinale Bašakšehir će saznati sutra, kada će sa početkom u 13 časova, u sjedištu UEFA u Nionu, biti obavljen žrijeb parova osmine finala.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.