Ključni korak Sparsa ka opstanku: Trijumf u ''ludom'' meču sa Pazarcima

Nevjerovatan tok imao je okršaj OKK Spars Realway i Novog Pazara u 20. kolu ABA 2 lige, a na kraju je pobjedu izvojevao sarajevski klub

ABA 2 liga Spars Novi Pazar 84 78 Izvor: Promo/ABA 2/OKK Spars Realway/Muhidin Hodžić

''Čudan'' meč su odigrali večeras OKK Spars Realway i Novi Pazar, direktni konkurenti u borbi za opstanak u Drugoj ABA ligi, a nakon 40 minuta košarke u dvorani u Novom Sarajevu, razloga za zadovoljstvo imao je domaćin:

OKK SPARS REALWAY – NOVI PAZAR 84:78 (19:22, 30:15, 11:25, 24:16).

I jedan i drugi tim sada su na omjeru od sedam pobjeda i trinaest poraza, ali ono što je mnogo bitno prošlosezonskom polufinalisti plej-ofa Lige BiH jeste činjenica da je uspio da nadoknadi minus od dva poena (88:86) iz utakmice igrane u prvom dijelu sezone u Novom Pazaru, pa će tako biti u prednosti ispred predstavnika Srbije u slučaju istog broja bodova na kraju sezone.

U prvih trinaest minuta rezultatski plus je bio na strani gosta, koji je tokom druge dionice bio dvanaest koraka ispred Sarajlija (21:33). Minut odmora koji je u tom trenutku zatražio trener OKK Spars Realway Nedim Džemić promijenio je, do polovine treće dionice, stvari na terenu za 180 stepeni...

Njegov tim prvo je serijom 22:0 (!?) za samo četiri minuta došao do plusa od deset poena (43:33), odnosno ukupnom serijom 36:7 za deset minuta (na sedam minuta do kraja treće četvrtine) stekao kapital od 17 poena (57:40).

I onda kreću furiozni minuti Pazaraca...

Kad je prisutna publika najmanje očekivala, njihovi ljubimci su se ''ugasili'', dopustivši rivalu da stvori seriju – pazite ovo – 3:29 (!?) i u posljednjih sedam minuta uđe uz plus od devet poena (60:69).

Bio je tad OKK Spars Realway u nokdaunu, ali je i tako grogiran uspio da uzvrati udarac i preokrene rezultat u svoju korist, a ispostavilo se da je ključ trijumfa bila trojka Adija Zahiragića 36 sekundi prije kraja za 80:76.

Odličan je u domaćem timu bio Kenan Kamenjaš uz dabl-dabl učinak (23 poena i deset skokova), Branislav Đekić je u pobjedi učestvovao uz dva poena manje, a pomenuti Adi Zahiragić se zaustavio na 15 poena.

U ekipi Novog Pazara prednjačio je Majkl Entoni Malori sa 27 poena.

Do kraja takmičenja u ABA 2 ligi, OKK Spars Realway će gostovati ekipi Lovćena 1947 Bemax,

ABA 2 – 20. kolo

Borac – Široki 91:69

Rogaška – Split 71:80

OKK Spars Realway – Novi Pazar 84:78

MZT – Dinamik 82:84