Argentinski bacač koplja poginuo prilikom pada sa motora

Autor mondo.ba, agencije

Brajan Toledo bio je dvostruki učesnik Olimpijskih igara, a trebalo je da mu Igre u Tokiju budu treće u karijeri...

Atletika poginuo Brajan Toledo Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images South America

Tužne vijesti dolaze iz Argentine.

Brajan Toledo (26), bacač koplja iz ove zemlje, poginuo je u saobraćajnoj nesreći u Markos Pazu, 30 kilometara zapadno od prestonice Buenos Ajresa, a smrtno stradao prilikom pada s motora u svom rodnom mjestu.

Toledo je osvojio srebrnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu 2012. godine, a iste je godine zauzeo 30. mjesto na olimpijskim igrama u Londonu.

Nastupio je i četiri godine kasnije u Rio de Žaneiru, izborivši plasman u finale, čime je postao prvi Argentinac kojem je to uspjelo nakon Rikarda Eebera 1952. u Helsinkiju.

Toledo je u Riju osvojio 10. mjesto, a trebalo je da nastupi i na ovogodišnjoj planetarnoj sportskoj smotri u Tokiju.

"Izgubili smo sjajnog sportistu i veliku osobu. Naš dragi Brajan bio je velikodušan, skroman i uvijek solidaran sa drugima", rekao je predsjednik Argentinskog olimpijskog odbora Herardo Vertajn.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.