Voša je druga, a meč na Banjici će se pamtiti!

U 25. kolu Superlige Srbije Vojvodina je pobijedila Mladost i izbila na drugo mjesto, na kojem može da ostane ukoliko Radnički izbjegne poraz od Partizana. TSC bolji od Rada na Banjici 4:3...

Superliga-Srbije-25.-kolo Izvor: MONDO/Dušan Ninković

Najzanimljivije na utakmicama 25. kola Superlige Srbije, koje su odigrane u terminu od 16 časova, bilo je na Banjici.

Čak SEDAM golova, dva penala, isključenje, preokret...

TSC je opravdao ulogu favorita i pobijedio 4:3 (3:1)! Rezultatski ubjedljivo, ali gostima iz Bačke Topole nije bilo lako. Rad je poveo golom Andrije Kaluđerovića iz penala već u četvrtom minutu.

Međutim...

"Blickrig" gostiju dogodio se u 25. minutu. Prvo je Đuro Zec izjednačio, a samo minut kasnije Nenad Lukić je 12. golom u sezoni donio prednost TSC-u, koju do kraja meča nije ispuštao.

Gosti su dugo imali igrača manje. Goran Antonić, krivac za penal na početku meča, dobio je u 27. drugi žuti karton i njegova ekipa više od sat vremena imala igrača manje. Ipak, uspjela je ne samo da se odbrani, već i da postigne dva gola.

"Građevinari" su imali veliku šansu u sudijskoj nadoknadi. Danilo Grujić je po drugi put pokazao na "kreč", ali ovaj put Kaluđerović nije uspio da pogodi mrežu. Kazna je stigla u jednom od posljednjih napada TSC-a u prvom delu, odličnu kontru u ubjedljivo vođstvo pretvorio je Vladimir Silađi. I njemu je to bio 12. pogodak u sezoni, što ga je, uz saigrača Lukića, dovelo na drugo mjesto liste strijelaca, jer je Mohamed el Fardu Ben u Šapcu postigao dva gola i sada je napadač Zvezde lider sa 13 komada.

Djelovalo je da u nastavku neće biti toliko uzbuđenja. Prevarili smo se!

TSC je poveo 4:1 preko Jovana Tumbasevića u 69, ali je domaćin odgovorio minut kasnije preko Aleksandra Busnića. Kada je Andrija Kaluđerović u 89. smanjio na 3:4, gledali smo više nego uzbudljiv finiš i pokušaje Rada da stigne do boda. To se, ipak, nije dogodilo.

Vojvodina je pobijedila Mladost 2:1 i tako izbila na drugo mjesto, s tim što Partizan ima meč manje. Čović je postigao prvi pogodak u 67, da bi u 76. Zečević nesmotreno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu. Šatara je u 82. uspio samo da ublaži poraz.

I Radnik je bio siguran kao domaćin – 2:0, dok golova nije bilo samo u Kruševcu.