PRIMERA: Tužni Deportivo

Real Sosijedad pobijedio je goste iz La Korunje 3:0 (1:0) u posljednjoj utakmici 5. kola Primere.

PRIMERA: Tužni Deportivo Izvor: MONDO

Domaćin je u San Sebastijanu poveo golom najisturenijeg igrača Hosebea Ljorentea već u 17. minutu, a treću pobjedu u sezoni "ovjerili" su Francuz Antoan Grizman i rezervista Imanol Areče Iruti u 70. i 86. minutu.

Tim Urugvajca Martina Lasartea domogao se diobe desetog mjesta na tabeli sa Atletik Bilbaom.

S druge strane, Deportivo je doživio četvrti poraz. Nekadašnji šampion Španije (1999/2000) doživljava teške trenutke, jer poslije osam utakmica još nije ostvario pobjedu. Tim Migela Anhela Lotine je na 19, pretposljednjem mjestu, sa četiri boda, jednim više od "fenjeraša", Saragose.

Poslije tri uvodna remija, ekipa iz La Korunje je u narednih pet kola samo jednom izbjegla poraz, pritom dala jedan, a primila čak 12 golova.

Real Sosijedad i Deportivo su se prethodno sastajali u sezoni 2006/07 i tada je dvostruki uspjeh ostvario tim iz La Korunje.