KUP SRBIJE: Voša se provukla, "pali" Smederevo i Rad

Novosađani bolje izvodili penale od Srema u Jakovu, a Teleoptik i Sinđelić eliminisali "oklopnike" i "građevinare".

KUP SRBIJE: Voša se provukla, "pali" Smederevo i Rad Izvor: MONDO

Čak tri od pet popodnevnih duela osmine finala Kupa Srbije odlučena su poslije penala. Od superligaša, Vojvodina se "izvukla", ali Rad i Smederevo nisu.

Vojvodina je pogotkom Branislava Trajkovića vodila u Jakovu od 44. minuta. Činilo se da će favorit, doduše u šarenom sastavu, rutinski privesti meč kraju, ali je Srem napravio preokret golovima u 80. i 89. minutu.

Da se iznenađenje ne dogodi pobrinuo se prvo Georgi Merebašvili, koji je u istom minutu izjednačio, a onda su Novosađani bili uspješniji sa bijele tačke - 5:4.

Teleoptik je napravio iznenađenje u Smederevu, a Rad je "pao" u Nišu protiv Sinđelića, poslije penal-serija.

"Optičari" su od 34. minuta igrali sa igračem više, jer je sudija Santrač isključio "oklopnika", Miloša Radosavljevića, koji je udario gostujućeg igrača.

Spartak Zlatibor voda je bio bolji od domaće Kolubare, ali se ipak u Lazarevcu igrala neizvjesna završnica. Ubiparip je u 69. minutu doveo Subotičane u vođstvo, ali je Medić izjednačio u 79.

Plasman Spartaku u četvrtfinalu donio je Noskovič u 86. minutu.

Sloboda Sevojno Point je u prvenstvu domaćin u Lučanima, a u Kupu u Sevojnu. Na stadionu Kraj valjaonice pobijedila je u superligaškom duelu Metalac - 2:1.

Sloboda je povela preko Arsenijevića u 33. minutu. On je sa desetak metara loptu odbijenu od golmana Metalca poslao u mrežu. Na 2:0 povisio je Ademović tek što su se igrači vratili iz svlačionica, a poraz gostiju iz Gornjeg Milanovca ublažio je defanzivac Otašević, pošto je precizno izveo najstrožu kaznu u 56. minutu.

Jagodina je sa novim-starim trenerom Vladom Đurđevićem pobijedila u Sremskoj Mitrovici. Đilas je "načeo" domaćina u prvom poluvremenu, a u nastavku su "ćurani" duplirali prednost, a mogli su i do 3:0, ali su promašili penal.

Prvoligaš iz Sremske Mitrovice je stvorio pet-šest šansi u drugom poluvremenu, ali nije uspio da postigne ni počasni gol.