Italija dobila 3:0, meč bez publike

UEFA kaznila FSS gubitkom meča protiv Italije, kaznom od 120 hiljada evra, igranjem jedne utakmice pred praznim tribinama i još jedne uslovno...

Italija dobila 3:0, meč bez publike Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije izgubila je prekinutu utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Italije službenim rezultatom 0:3, odlučila je Kontrolna i disciplinska komisija UEFA, koja je zasjedala u petak u Nionu.

Pored toga, FSS je kažnjen sa jednom utakmicom igranja "orlova" pred praznim tribinama (protiv Sjeverne Irske, 25. marta) i još jednom uslovno, na period od dvije godine. Srpski savez moraće da plati kaznu od 120 hiljada evra. Takođe, Srbima je zabranjeno trebovanje ulaznica za utakmice na gostovanjima do kraja ciklusa.

Sankcije snose i Italijani. Oni su kažnjeni sa 100 hiljada evra zbog loše organizacije utakmice u Đenovi i uslovnom kaznom od jednog meča igranja pred praznim tribinama, takođe na period od dvije godine.

Članovima srpske delegacije u Nionu odluke je saopštio predsjednik Komisije, Tomas Partl.

Prethodno, pred članovima Komisije govorili su škotski sudija Aleksander Tomson, gruzijski delegat David Petrijašvili, a onda i predstavnici FSS - potpredsjednik Ivan Ćurković i generalni sekretar Zoran Laković. Među članovima italijanske delegacije bio je i šef policije Đenove, Roberto Masući, koji se takođe obratio Komisiji.

FSS ima pravo žalbe, a da li će je priložiti mora da se izjasni u naredna tri dana.

Podsjetimo, utakmica Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. u Ukrajini i Poljskoj između Italije i Srbije trebalo je da se odigra 12. oktobra na stadionu Luiđi Feraris u Đenovi.

Meč je počeo sa 35 minuta zakašnjenja zbog divljanja srpskih navijača, ali je prekinuta poslije sedam minuta igre iz istog razloga.