SERBIJANŠIP!

Bane Ivanović, Nenad Milijaš i Nemanja Vidić golovima doprinijeli pobjedama Čelsija, Vulverrhemptona i Mančester junajteda.

SERBIJANŠIP! Izvor: MONDO

Kakva subota za srpske fudbalere koji igraju u Premijer ligi!

Branislav Ivanović je postigao pobjedonosni gol za Čelsi na gostovanju Blekburnu (2:1), dok je Milijaš postigao prvi gol za Vulvse u pobjedu nad Mančester sitijem (2:1).

U ostalim mečevima odigranim u subotu popodne Arsenal je u samom finišu pobijedio Vest Hem sa 1:0, a pobjede kod kuće ostvarili su i Everton protiv Stouka (1:0), odnosno Fulam protiv Vigana (2:0).

Čelsi je gubio od Blekburna 0:1 od 22. minuta, ali je Nikolas Anelka izjednačio šest minuta pred odlazak na odmor. Blekburn je imao nekoliko dobrih prilika u drugom dijelu, ali je Petr Čeh blistao na golu "plavaca", da bi šest minuta prije kraja meča, glavom na centaršut Žirkova savladao Pola Robinsona i donio važnu pobjedu ekipi Karla Anćelotija.

Uzastopni poraz Mančester sitija. Poslije neuspjeha protiv Arsenala, Siti se sapleo i na gostovanju Vulverhemptonu.

"Građani" su poveli u 23. minutu iz penala koji je izveo Emanuel Adebajor, ali je sedam minuta kasnije Nenad Milijaš odlično ispratio akciju i odmjerenim udarcem sa ivice šesnaesterca donio izjednačenje svom timu.

Pobjedu Vulvsima donio je Edvards u 57. minutu.

Mančester junajted je savladao Totenhem 2:0, a "pijevce" je načeo Nemanja Vidić, sjajnim udarcem glavom u 31. minutu, poslije centaršuta Nanija. Odličnu igru Portugalac je krunisao golom u 84. minutu, ali o tom pogotku sigurno će se pričati u narednim danima i nedeljama. Naime, Nani je oboren, tražio je penal i ostao je da leži na zemlji.

Golman Totenhema Gomes je stavio loptu na zemlju u namjeri da je ispuca, a Nani je mrtav 'ladan prišao i dao gol. Linijski sudija je nešto reklamirao, ali je glavni rekao - da, to je gol!

Sve je podsjećalo na golove koje je nekad umio da primi legendarni golman Petar Borota.

Utakmicu je sa tribina posmatrao Vejn Runi, a trener Totenhema Hari Rednap je nastavio neslavnu tradiciju - nikada nije pobijedio JUnajted na Old Trafordu, ma koju ekipu da je vodio!