Juventus je srušio prokletstvo na San Siru - pobijedio je Milan poslije pet godina! Del Pjero novi rekorder "Stare dame".

SERIJA A: Juve pobijedio na San Siru! Izvor: MONDO

Dogodilo se i to! Juventus, za koji nije igrao suspendovani Miloš Krasić, poslije punih pet godina je slavio na San Siru protiv Milana, zahvaljujući strijelcima Fabiju Kvaraljeli i legendi Alesandru del Pjeru, koji je dao novi materijal da mu u Juventusu poklone cijelu jednu knjigu.

Milan - Juventus 1:2.

Odličan je to bio derbi 9. kola Serije A. Milan je počeo silovito, Pato je bio raspoložen, asistirao je saigračima, najviše Zlatanu Ibrahimoviću, koji se ispromašivao, a odgovor Juventusa je bio ubitačan.

U 24. minutu odlična akcija Juventusa i 1:0. Paolo de Ćelje centrira, a Kvaraljela sjajno gađa glavom.

Milan je do kraja poluvremena imao još dvije, tri dobre prilike. Pato je opet pronalazio Ibrahimovića, a Šveđanin promašivao.

Nije se mnogo toga događalo na terenu do 65. minuta kada je Del Pjero potvrdio majstorstvo. Muhamed Sisoko je skoro uprskao šansu, ali se lopta nekako dokotrljala do Del Pjera, koji je preciznim udarcem šalje iza leđa Kristijana Abijatija.

Bio je to njegov 179. ligaški gol, čime je postavio novi rekord na večnoj listi strijelaca.

Ozbiljno uzdrmani Milan nastavio je da napada, a u 82. minutu Ibrahimović konačno pogađa na centaršut Luke Antoninija.

Ekipa Masimilijana Alegrija, kome se poslije ovog poraza ne piše dobro, napravila je potom totalnu ofanzivu, ali je šansu za novi gol propustio Juventus, kada je Alberto Akvilani odlično izveo slobodan udarac a Abijati krajnjim naporom sačuvao mrežu.

Juventus se ovom pobjedom približio Milanu na dva boda zaostatka. Rosoneri, kojima je ovo bio drugi poraz u šampionatu, ostaju na trećoj poziciji sa 17 bodova.

U Rimu, Roma je savladala Leće 2:0, golovima Nikolasa Burdisa i Mirka Vučinića, a pred kraj meča isključeni su Frančesko Toti u defanzivac Lećea Ruben Oliveira zbog koškanja. Totija su jedva spriječili da se dodatno obračuna sa Oliveirom kada su odlazili u svlačionice.

Roma je ovom pobjedom došla na sedmo mjesto, a Leće sa 11 bodova se nalazi na 11. poziciji.