Golčina Lazovića!

Odlična partija Danka Lazovića u pobjedi Zenita nad Alanijom Vladikavkaz (3:0). Srbin strijelac i asistent za plavo-bijele.

Golčina Lazovića! Izvor: MONDO

Zenit je u 26. kolu ruske Premijer lige savladao Alaniju Vladikavkaz sa 3:0. Tim iz Sankt Petersburga rutinski je odradio posao na stadionu "Petrovski", a među zapaženijim igračima u domaćoj ekipi bio je Danko Lazović.

Bivši napadač Partizana postigao je vodeći gol za lidera ruske lige. Lazović je pogodio u 16. minutu poslije slobodnog udarca. Pored srpskog reprezentativca odličan je bio i Aleksandar Keržakov, koji se dva puta upisao u strijelce.

Zanimljivo da gol Alanije čuvao njegov rođeni brat Mihail, kome ni ta činjenica nije pomogla da ga sačuva od starijeg iz porodice Keržakov. Aleksandar nije imao milosti, a kod jednog od dva gola asistirao je Lazović.

Lućano Spaleti zamijenio je Lazovića u 63. minutu kada je Zenit već vodio sa 3:0. Italijan je očigledno želeo da odmori i sačuva napadača od eventualnih povreda, jer već u četvrtak u Ligi Evrope Ruse očekuje teško gostovanje u Splitu. Cijelu utakmicu za Zenit odigrao je Aleklsandar Luković.

Zenit je prvi u Premijer ligi sa 60 bodova, šest više od Kazanja. Plavo-bijeli imaju i utakmicu manje.

(MONDO - foto: Guliver/Getty Images)