PREMIJER: Liverpul pobjeđuje!

Udarna vijest: Liverpul je pobijedio u gostima i vezao dva uzastopna trijumfa u Premijer ligi!

PREMIJER: Liverpul pobjeđuje! Izvor: MONDO

Prije toga u nedjelju, u derbiju Birmingema, u kome je prvi put učestvovao Žigić, nije bilo golova. Debakl Sanderlenda u Njukaslu.

Prvi put ove sezone, ujedno i prvi put od kada je na klupi Liverpula Roj Hodžson, ovaj tim vezao je dve pobjede!

Poslije osvojena tri boda na Enfildu protiv Blekburna prošlog vikenda (2:1), "redsi" su ostvarili prvu pobjedu van svog stadiona i to u petom pokušaju od starta sezone.

Dobra stvar po slavni klub, koji je doživio da se bori za opstanak, bila je ime protivnika. Bolton je očigledno savršen rival za Liverpul, kada dođe vrijeme krize.

Na Ribok stadionu, jedini gol postigao je Maksi Rodrigez na nevjerovatno dodavanje Fernanda Toresa. Argentinac je u 86. minutu iz blizine šutirao šipicem i nekako uspio da proturi loptu ispod Jusija Jaskelainena - 0:1.

S obzirom da su primili gol četiri minuta prije kraja, fudbaleri Boltona nisu uspjeli da izbjegnu osmi uzastopni poraz od Liverpula u Premijer ligi!

Prije primljenog gola, Bolton je bio bolji rival, a golman Liverpula Pepe Rejna čudesnim intervencijama uporno je sprečavao da se prvi na semafor upišu domaći fudbaleri... Srpski reprezentativac Milan Jovanović bio je na klupi Liverpula.

Do meča sa Blekburnom u prošlom kolu, Liverpul je čekao pobjedu u Premijer ligi od 29. avgusta, a sada se sa osvojenih šest bodva iz dva kola pomjerio ka sredini tabele.

U komšijskom derbiju Njukasl je demolirao Sanderlend - 5:1 (3:0).

U posljednjih 12 duela između komšija sa sjeveroistoka Engleske, Sanderlend je pobijedio samo jednom!

Tradicija nije "pokvarena" ni u 10. kolu ovosezonske Premijer lige.

Proslavio se Kevin Nolan, strijelac tri gola, dok je Šola Ameobi dva puta bio precizan (jednom iz penala).

Gosti su od 53. minuta igrali bez isključenog Titusa Brambla, poslije čega su još dva puta kapitulirali.

Sanderlend je postigao počasni gol u sudijskoj nadoknadi vremena, poslije kornera - Mensa je uposlio Darena Benta, kome nije bilo teško da spasi čast svog tima.

Nikola Žigić nije uspio da postane četvrti Srbin koji se u 10. kolu Premijer lige upisao u strijelce. U subotu su golove postigli Nenad Milijaš, Nemanja Vidić i Branislav Ivanović.

Birmingem je osvojio bod u gradskom derbiju protiv Aston Vile - 0:0. Prije remija na Vila Parku, nekadašnji šampion Evrope je na šest posljednjih prvenstvenih utakmica protiv Birmingema izlazio kao pobjednik. Aston Vila je mogla da osvoji sva tri boda i u ovom duelu, ali je Ešli Jang u 89. minutu pogodio stativu.

Nikola Žigić odigrao je čitva meč i zaradio žuti karton.