BUNDES: "Milioneri" preslišali Majnc

Borusija iz Dortmunda preuzela prvo mjesto na tabeli od Majnca, pobijedivši ga na njegovom stadionu - 2:0 (1:0).

BUNDES: "Milioneri" preslišali Majnc Izvor: MONDO

Golove za povratak Borusije na vrh, poslije nedjelju dana pauze, postigli su tinejdžer Mario Gece u 26. i Paragvajac Lukas Barios u 67. minutu.

"Milioneri" su već u prvom poluvremenu mogli da riješe pitanje pobjednika, ali su pored danog gola propustili nekoliko stopostotnih šansi - najbolju u 34. minutu, kada je Barios na asistenciju Nevena Subotića skrenuo loptu do stative.

Kazna je mogla da ih stigne početkom drugog poluvremena. Sudija je procijenio da je start Subotića na Mađaru Adamu Salaiju za jedanaesterac, šutirao je Eugen Polanski, a golman Roman Vajdenfeler sjajno odbranio.

Od tog trenutka je Borusija opet preuzela konce igre u svoje ruke, nastavila da stvara šanse, od kojih je Barios konačno iskoristio jednu, poslije prodora i tačnog pasa osamnaestogodišnjeg Gecea... 2:0!

Žuto-crnima je ovo peta pobjeda iz isto toliko gostovanja u Bundes ligi ove sezone.

Stoprocentan skor u gostima ima i Majnc (četiri pobjede), ali je hit prvenstva izgubio posljednje dve utakmice kod kuće, bez postignutog gola. Prije Borusije, savladao ih je Hamburg (1:0).

Ipak, činjenica da Majnc ima devet bodova više od ekipa kakve su Bajern i Hamburg, dok se Štutgart i Šalke nalaze u zoni ispadanja, najbolje pokazuje da se ove jeseni u Njemačkoj događaju zaista neočekivane stvari.

Hofenhajm je u posljednjoj utakmici kola "rasturio" Hanover (4:0) i na osnovu bolje gol-razlike potisnuo Bajer sa treće pozicije.

Rezultat vjerovatno ne bi bio tako visok da gosti u 19. minutu nisu ostali bez isključenog Manuela Šmidebaha (dva žuta kartona).

Gilfi Sigurdson je uz dosta sreće doveo Hofenhajm u vođstvo u finišu prvog poluvremena, a mreža Hanovera se u prvih šest minuta nastavka zatresla još dva puta...