PRIMERA: Egurenova glupost spasila Viljareal

Za to što poslije devet kola imaju tri boda manje od lidera Reala iz Madrida, fudbaleri Viljareala mogu da zahvale defanzivcu Sportinga iz Hihona, Sebastijanu Egurenu...

PRIMERA: Egurenova glupost spasila Viljareal Izvor: MONDO

On je u trećem minutu nadoknade bez potrebe srušio Karlosa Marćenu u svom šesnaestercu i skrivio jedanaesterac, iz kojeg je Đuzepe Rosi donio bod svom timu - 1:1.

To je Italijanu bio šesti gol u Primeri, kojim je produžio seriju nepobjedivosti Viljareala na osam susreta. "Žuta podmornica" izgubila je samo u prvom kolu, ali je remijem u Hihonu izgubila i korak za najvećim španskim klubovima.

Do boda u dubokoj nadoknadi vremena, Viljareal je stigao sa desetoricom, jer je od 79. minuta igrao bez isključenog defanzivca Gonzala Rodrigeza. Tada je Rodrigez načinio drugi grijeh na utakmici, a prvi deset minuta prije toga, kada je igrao rukom u svom kaznenom prostoru na centaršut Gastona Sangoja.

Crveno-bijeli su zahvaljujući pribranosti Dijega Kastra iskoristili penal i poveli sa 1:0, ali potom nisu zadržali prednost uprkos brojčanoj nadmoći.

Ubjedljivom pobjedom nad Espanjolom od 3:0, Deportivo iz La Korunje ostavio je Saragosu usamljenu na začelju tabele, sa svega četiri osvojena boda iz devet odigranih kola.