PREMIJER: Blekpul jači u igri "11 na 9"

Blekpul je pobijedio Vest Bromvič Albion, kome su "pocrvenila" dvojica igrača, u posljednjoj utakmici desetog kola - 2:1 (1:0).

PREMIJER: Blekpul jači u igri "11 na 9" Izvor: MONDO

Činilo se da domaćin neće imati težak posao, jer je poveo već u 12. minutu udarcem Čarlija Adama sa bijele tačke pošto je prekršaj za najstrožu kaznu napravio Španac Pablo Ibanjez, koji je pritom dobio i crveni karton.

Zamjeniku kapitena, Škotu Čarliju Adamu, to je bio četvrti gol u sezoni, a sve ih je postigao iz penala.

A onda je na scenu stupio Gonzalo Jara. Čileanac iz gostujuće ekipe je bez razloga kod korner zastavice sa dvije noge startovao na protivničkog igrača, pa je već u 29. minutu morao na tuširanje.

Blekpul je više od sata igrao sa dvojicom igrača više što je materijalizovao još jednim golom - Luk Vorni je u 63. minutu krunisao lijepu akciju za konačnih 2:0.

Međutim, domaći igrači su se previše opustili u finišu, ali na njihovu sreću, kažnjeni su samo jednim golom. Strijelac za VBA bio je Jusufa Mulumbua u 85. minutu. Gosti su kasnije imali još dvije šanse za izjednačenje, ali ih nisu realizovali.

Tim Jana Haloveja upisao je četvrtu "trojku" u Premijer ligi, a tek prvu kod kuće. VBA je propustio priliku da se pobjedom domogne četvrte pozicije na tabeli.

Isti rivali sastajali su se četiri puta u bliskoj prošlosti i svaki put su slavili igrači iz Vest Bromviča. Sada je i ta tradicija prekinuta.