PRIMERA:Real gazda Madrida

Real slavio u gradskom derbiju protiv Atletika, Barsa lako do nove pobjede, veliki preokret u Saragosi, Viljareal zbrisao Bilbao...

PRIMERA:Real gazda Madrida Izvor: MONDO

Real Madrid nastavio je sa sjajnim igrama u Primeri. U gradskom derbiju Real je savladao Atletiko Madrid na svom stadionu 2:0. Pitanje pobjednika tim Žozea Murinja riješio je za samo šest minuta. Najprije je u 13. minutu defanzivac Karvaljo postigao pogodak, da bi pitanje pobjednika riješio šest minuta kasnije Mesut Ozil preciznim šutem iskosa sa lijeve strane.

Ovim trijumfom Real je i dalje na čelu Primere sa bodom više u odnosu na drugoplasiranu Barselonu.

Barasa je sa pola snage savladala Hetafe - 3:1. Lionel Mesi i David Vilja obezbijedili su šampionu veliku prednost već u prvom poluvremenu. Pedro je u nastvaku meča samo potvrdio pobjedu. Strijelac za Hetafe bio je Manu iz penala u 70. minutu.

Vrlo bitnu pobjedu zabilježila je posljednjeplasirana Saragosa. Ništa nije nagovještavalo da će ekipa za koju nastupa Ivan Obradović stići do sva tri boda. Srpski reprezentativac ušao je na početku drugog poluvremna kada je Saragosa već gubila sa 0:1. Pjer Vebo je bio strijelac u 19. minutu. Lafita je uspio da izjednači posle 12. minuta igre u drugom dijelu, ali je Pereira samo četiri minuta kasnije vratio vođstvo Majorki.

Malo je bilo navijača na "La Romaredi" koji su vjerovali da domaćin može i do boda, a kamoli do sva tri. Ipak, čudo se dogodilo. Prvo je u 84. minutu Bertolo izjednačio, a u petom minutu sudijske nadokande Gabi iskoristio penal za konačnih 3:2.

Uprkos pobjedi, Saragosa ostaje na posljednjem mjestu sa sedam bodova koliko ima i Malaga.

Očekivalo se da Bilbao može da napravi iznenađenje protiv Viljareala. Tako je i počelo... Atletik je poveo preko Ljorentea već u šestom minutu, ali je na kraju "torpedovan" sa četiri projektila Nilmara, Kazorle, Rosija i Montera - 4:1. "Žuta podmornica" ima 23 boda i u stopu prati Real i Barsu.

Almerija i Hihon igrali su neriješeno 1:1, a pobjedu za bijeg sa dna ostvario je i Deportivo u gostima protiv Levantea, prvog tima ispod crte ispadnja.

Osasuna je bila ubjedljiva protiv Herkulesa - 3:0.