Kostić je najbolji srpski fudbaler ove sezone? Učestvovao u 30 golova!

Tim iz Frankfurta je stigao do 12. trijumfa u Bundesligi kojim je preskočio Šalke na devetom mjestu prvenstvene tabele.

Ajntraht - Šalke 2:1, Bundesliga 32. kolo Izvor: Pool/Getty Images Europe

Šalke igra katastrofalno, a Filip Kostić fantastično!

TIm iz Gelzenhkirhena je u sredu predveče produžio negativnu seriju i na 14. utakmicu bez pobjede, upisavši na gostovanju u Frankfurtu i osmi poraz, ukupno 11. u sezoni, dok je Kostić novom asistencijom došao do učešća u čak 30 golova ove sezone.

AJNTRAHT - ŠALKE 2:1 (1:0)

Iako to ne sugeriše konačan rezultat, Ajntraht je bio neuporedivo bolji rival na terenu "Komerbanc Arene" i samo zbog loše realizacije sav posao nije završio već u prvom poluvremenu, da bi u samom finišu mogao da ostane bez bodova, da Kevin Tramp nije odbranio udarac Rabiju Matondu.

Ali, prema svemu prikazanom, ekipa iz Gelzenkirhena nije zaslužila ni taj jedan postignuti pogodak.

Od samog starta utakmice 32. kola Bundeslige, Ajntraht je napravio opsadu gola gostiju, ali je poveo tek u 28. minutu nakon što je reprezentativac Srbije Filip Kostić oduzeo loptu na svojoj polovini, da bi u dva koraka stigao do sredine terene i pritom brzo uposlivši na lijevoj strani Daiči Kamadu.

Japanac je potom iz "prve" asistirao Andreu Silvi, a Portugalac rutinski završio akciju i plasirao loptu u mrežu - 1:0.

Početkom drugog dijela, Ajntraht je udvostručio prednost zahvaljujući majstorskoj asistenciji Filipa Kostića.

Srpski reprezentativac je iz slobodnog udarca centrirao na drugu stativu u peterac, a tamo nije bilo teško Davidu Abrahamu da pošalje loptu pod prečku - 2:0.

Činilo se tada da će ekipa Adija Hitera lagano upisati tri nova boda, međutim, pola sata prije kraja jedna "bezazlena" situacija pred golom domaćina rezultatirala je pogotkom Šalkea.

Centrirao je Aleksandro Šopf sa desne strane, a Veston Mekeni iskoristio lošu reakciju odbrane "orlova" i smanjio rezultat - 2:1.

U posljednjih 15-ak minuta na teren "Komercbank Arene" je ušao reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović umjesto Sebastijana Rodea i pomogao Ajntrahtu da sačuva vođstvo i pobjedu.

Na drugoj strani u ekipi gostiju ponovo nije bilo Matije Nastasića, koji ima problema sa povredom mišića.