Maksimović bolji od Januzaja, Hetafe ''zakoračio'' u Evropu!

Autor Dušan Ninković

Fudbaleri tima iz predgrađa Madrida stigli su do pobjede nad direktnim konkurentom u borbi za Ligu Evrope.

Primera 32 kolo  HETAFE - REAL SOSIJEDAD 2:1  Izvor: Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno, GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE

Pravi derbi nam je Primera ostavila za ponedjeljak uveče, za zatvaranje 32. kola.

Iako vam na prvi pogled to neće izgledati tako, Hetafe i Real Sosijedad su igrali meč sa ogromnim ulogom. Na kraju je bolji, za jedan gol, bio domaći tim, koji je sada bliži obezbjeđivanju mjesta u Evropi.

HETAFE - REAL SOSIJEDAD 2:1 (1:0)

Najviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu, Haime Mati, Hetafe je napravio ogroman korak u borbi za Evropu. Pobjeda nad direktnim rivalom u fudbalskom slengu ''vrijedi šest bodova''.

Upravo je ubojiti napadač otvorio golgetersku seriju večeras, pogotkom sa bijele tačke u 20. minutu. Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor, a moglo je da bude i ubjedljivije.

Dok je prvi dio igre u potpunosti pripao Hetafeu, u drugom su timovi bili ujednačeniji. Dobili smo i rezultatsko poravnanje, kada je u 55. minutu Adnan Januzaj, nekadašnja nada Mančester junajteda, pogodio za 1:1.

Bilo je priče, da li je ofsajd ili nije, ali je gol priznat. Radost, na žalost gostiju iz San Sebastijana nije trajala do kraja meča. Ponovo je precizan bio Mata, ovog puta u 83. minutu, postavio konačnih 2:1.

Nemanja Maksimović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi svog tima, a ponovo je radio ono što najbolje umije. Momak iz Loznice tokom čitave karijere uspjeva da bude konstantno dobar, čak i kada ga ne primjećujete na ekranu u svakoj sekundi meča.