PREMIJER: Berbatov 5, Mančester 7

Mančester se raspucao protiv Blekburna - pet golova Berbatova, trijumf Arsenala na "Vila Parku", preokret Vulvsa

PREMIJER: Berbatov 5, Mančester 7 Izvor: MONDO

Mančester junajted se osamio na vrhu Premijer lige! "Crveni đavoli" su demolirali Blekburn - 7:0, a Dmitar Berbatov je dao čak pet golova!

Tim Aleksa Fergusona sada ima 31 bod, tri više od Čelsija, koji će u nedelju u Njukaslu pokušati da prekine seriju loših rezultata i ponovo se izjednači sa Junajtedom.

Makar do nedelje popodne Čelsi će biti treći, jer ga je trijumfom u Birmingemu protiv Aston Vile (4:2) pretekao i Arsenal.

Berbatov je u prethodnih 14 premijerligaških kola tresao mreže šest puta, a samo protiv Blekburna je imao pet preciznih hitaca. Tako se domogao čelne pozicije na vrhu liste strijelaca, sa 11 pogodaka, dva više od Karlosa Teveza iz Mančester sitija, tri više od Endija Kerola iz Njukasla, Johana Elmandera iz Boltona i Tima Kejhila iz Evertona...

Da će Junajted ostati jedini neporaženi tim lige, odnosno da će ostvariti osmu pobjedu u sezoni, bilo je jasno već posle četvrtine duela na Old Trafordu. Bugarin je načeo goste već u drugom minutu, a u 23. je Ji Sung Park povećao na 2:0. Kod oba gola asistirao je Vejn Runi. Kada se Berbatov četiri minuta kasnije i drugi put upisao u strijelce, igrači Blekburna su naslutili da im se sprema katastrofa.

Kako je počelo prvo, tako je startovalo i drugo poluvrijeme. Berbatov je u 47. minutu doveo domaćina u vođstvo od 4:0, poslije asistencije Nanija, koji se dva minuta kasnije i sam upisao u strijelce.

U nastavku je Bugarin još dva puta savladao golmana Pola Robinsona, a u finišu je Kristofer Samba koliko-toliko ublažio debakl.

Nemanja Vidić je bio u sastavu Aleksa Fergusona do 64. minuta kada ga je zamijenio Džoni Evans.

Dok Mančester junajted nije završio meč, lider je bio Arsenal, jer je u subotnjem matineu bio uspješan u Birmingemu - 4:2 (2:0).

Aston Vila je platila ceh za  uzastopne poraze "tobdžija", kod kuće od Totenhema poslije preokreta (2:3), a zatim i u Bragi u Ligi šampiona (0:2).

Arsenal je odlično počeo i samo u prvih 20 minuta stvorio nekoliko dobrih prilika za gol, koje nije iskoristio. Ipak, u završnici prvog poluvremena postigao je dva gola.

U 39. minutu Andrej Aršavin je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu, a u poslednjim trenucima prvog dijela meča Samir Nasri je povisio na 2:0.

Aston Vila je u 52. minutu smanjila zaostatak za Arsenalom, pošto je Kiran Klark dobrim i snažnim udarcem sa 18 metara savladao golmana gostiju Lukaša Fabijanskog.

Domaći navijači mogli su da se raduju samo četiri minuta, pošto je u 56. minutu Maruan Šamak iskoristio dobru asistenciju Tomaša Rosickog i postigao treći gol za goste.

Aston Vila se nije predavala i u 71. minutu Klark je svojim drugim pogotkom na meču smanjio na 3:2. Konačan rezultat postavio je DŽek Vilšer, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao svoj prvi premijerligaški gol.

Mančester siti je bio nadomak diobe trećeg mjesta sa Čelsijem. Da su "građani" sačuvali vođstvo u Stouku, koje im je u 81. donio Mika Ričards, imali bi 28 bodova, kao i "plavci", uz doduše meč više.

Ipak, Aleksandra Kolarova (odigrao cio meč) i ostale goste iz Mančestera rastužio je Metju Eterington izjednačujućim golom u 90. minutu.

Nenad Milijaš je proveo 90 minuta na terenu u pobjedi Vulvsa nad Sanderlendom - 3:2. Svih pet golova "pali" su u drugom poluvremenu, a domaćin je do treće pobjede stigao poslije dva preokreta. Poveo je, gosti su zatim stigli do 2:1, ali su "vukovi" paklenim finišom došli do tri boda.

Nikola Žigić je nastupao u dresu Birmingema od 63. minuta u remiju na gostovanju Fulamu (1:1).

U duelu najvećih iznenađenja sezone Bolton i Blekburn su podijelili plen (2:2) iako su gosti vodili 2:0 od 56. minuta.

Vest Hem je "otjerao" pomoćnog trenera Željka Petrovića (?!) i odmah pobijedio. "Čekićari" su "zakucali" Vigan (3:1) što im je tek druga pobjeda u ligi, prva od 25. septembra kada su savladali Totenhem.

VBA je na poluvremenu vodio 2:1 u Liverpulu protiv Evertona, a kada je u 58. minutu domaćin ostao bez isključenog Mikela Artete, gosti su u nastavku uvećali prednost - 4:1. Kada je i njima "pocrvenio" igrač (Jusuf Mulumbu u 89. minutu) bilo je kasno za "karamele" da isprave do tada propušteno.