PRIMERA: Podmornica potopila Saragosu

Viljareal lako i ubijedljivo pobijedio na La Romaredi - 3:0 (2:0). Preokret Hetafea u Sevilji.

PRIMERA: Podmornica potopila Saragosu Izvor: MONDO

I dok Španija i cio fudbalski svijet sa nestrpljenjem očekuju ponedeljak i El Klasiko, ostali članovi Primere će dotle odigrati mečeva 13. kola.

Prvi je posao odradio Viljareal. "Žuta podmornica" se učvrstila na trećoj poziciji pošto je torpedovala "fenjeraša", Saragosu.

Gosti su na La Romaredi bili ubijedljivi - 3:0 (2:0). Golove su potigli Markos Sena u devetom minutu, Santi Kazorla u 18. i Nilmar u 65.

Brazilac je pogodio osmi put u sezoni čime se izjednačio sa saigračem Đuzepeom Rosijem na četvrtom mjestu liste strijelaca. Ispred njih su Kristijano Ronaldo sa 14, Lionel Mesi sa 13 i Fernando Ljorente sa devet.

Viljareal je "postio" u prethodna dva kola, izgubio je od Barselone i remizirao sa Valensijom, pa mu je gostovanje već otpisanoj Saragosi došlo kao melem na ranu.

Posao ekipi Huana Karlosa Garida, koji je nedavno produžio ugovor sa Viljarealom, olakšan je poslije isključenja italijanskog defanzivca iz Saragose, Matea Kontinija, u 65. minutu.

Ivana Obradovića zbog povrede nije bilo ni na klupi Saragose.

Poslije sedam utakmica u svim takmičenjima, Hetafe je pobijedio. I to kako.

Sevilja je kao domaćin povela poslije pola sata preko Frederika Kanutea, a gosti su na Sančez Pishuanu napravili preokret u drugom poluvremenu - 3:1.

Do vođstva su došli za dva minuta, u 57. i 59. Prvo je Manu del Moral iz penala izjednačio, a odmah zatim se u strijelce upisao i napadač iz Venecuele Miku, na asistenciju Haimea Gavilana. Tačku na meč stavio je Pedro Rios u 77. minutu.

Sevilja postaje redovna mušterija Hetafea, koji je ostvario treću uzastopnu pobjedu u međusobnim duelima, odnosno petu u posljednjih šest utakmica.