BUNDES: Šou Almeide - rešetao, pa pocrvenio

Verder pobijedio Sent Pauli 3:0 het-trikom Uga Almeide, koji je u finišu isključen. "Makazice" Sisera za bod "vukova" u Kelnu.

BUNDES: Šou Almeide - rešetao, pa pocrvenio Izvor: MONDO

Sva tri gola za "zelene" iz Bremena postigao je Ugo Almeida. Pogoci Portugalca bili su kao preslikani - sva tri puta se našao "oči u oči" sa golmanom Tomasom Keslerom i svaki put ga je nadmudrio.

Goste iz predgrađa Hamburga načeo je već u drugom minutu, zatim je bio precizan i u 20, a sudbinu im je zapečatio u 64.

Asistencije su "upisali" Feliks Kros, Marko Marin i Said Husejinović.

Almeida je značajno napredovao na listi strijelaca Bundeslige i sada se nalazi na diobi trećeg mjesta sa Marijom Gomezom iz Bajerna, Srđanom Lakićem iz Kajzerslauterna i Edinom Džekom iz Volfsburga sa po devet pogodaka.

Prvi je Teofanis Gekas iz Ajntrahta sa 12, a slijedi ga Papis Demba Sise iz Frajburga sa dva gola manje.

Portugalac je svoj šou upropastio u 80. minutu kada je dobio crveni karton.

Da se utakmica završi sa izjednačenim snagama pobrinuo se defanzivac Sent Paulija, Markus Torant, koji je isključen u posljednjim trenucima.

Verder je pobijedio poslije četiri utakmice u kojima je osvojio samo bod (igrao 0:0 sa Ajntrahtom), a u prethodna tri poraza primio je čak 13 golova.

Sent Pauli je nastavio crnu seriju - u posljednjih šest mečeva osvojio je samo bod.

Keln je bio blizu druge uzastopne minimalne pobjede u Bundesligi i bijega preko "crte" za ispadanje. Vodili su "jarčevi" od 51. minuta pogotkom Milivoja Novakovića, ali je Sisero spriječio poraz Volfsburga.

I to kako!

Brazilac je desetak minuta prije kraja uhvatio "makazice" i atraktivnim udarcem savladao kolumbijskog golmana Mondragona za izjednačenje - 1:1.