PRIMERA: Soldado juri Espanjol

Valensija u stopu prati četvrtoplasirani Espanjol. Na Mestalji je pobijedila Almeriju - 2:1 (1:0).

PRIMERA: Soldado juri Espanjol Izvor: MONDO

Tim Unaija Emerija ujedno je dublje gurnuo protivnika, koji je prošlog vikenda doživio debakl na svom terenu protiv Barselone (0:8). Almerija je i dalje samo korak ispred "fenjeraša", Saragose.

Međutim, Almerija nije bila u podređenom položaju na Mestalji i ne bi bilo nezasluženo da je odnijela bod.

Roberto Soldado je zaslužan što Valensija i dalje "diše za vrat" Espanjolu. Postigao je oba gola na meču, u 26. i 63. minutu.

Prvo je mrežu pogodio pošto je sebi dao "for" glavom slučajno, a zatim se oslobodio dvojice protivničkih defanzivaca i u padu precizno šutirao. Konačan rezultat postavio je rutinski, iz neposredne blizine, poslije lijepe akcije saigrača i asistencije petom Huana Manuela Mate.

Gosti su kidisali ka golu domaćina, ali su to naplatili tek u 90. minutu kada je Uola glavom smjestio loptu u mrežu poslije kornera.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda "slijepih miševa" nad Almerijom.

Atletik Bilbao je na svom San Mamesu savladao Osasunu, na čijoj klupi je sjedio Dejan Lekić, pogotkom Gurpegija u 92. minutu. Gosti iz Pamplone su u prvom poluvremenu bili bolji rival, stvorili nekoliko šansi, ali ih nisu iskoristili, pa ih je kazna stigla onda kada najviše boli.

Gubitak koncentracije u posljednjim trenucima skupo je koštala i Sporting iz Hihona, jer je Real Sosijedad kao gost postigao golove za 2:1 i 3:1 u finišu poluvremena.

Tako Sporting tone sve dublje, jer je prošla i šesta utakmica u nizu u kojoj nije pobijedio.

Erkulesu se isplaćuju ljetošnja pojačanja. Valdez (stigao iz Borusije Dortmund) dao je dva gola, a Trezege (iz Juventusa) jedan u pobjedi nad Levanteom - 3:1.

Za razliku od subotnjih utakmica, na kojima su gosti imali stoprocentan učinak, na nedjeljnim mečevima samo se ekipa iz San Sebastijana dobro provela na strani.

Svi dosadašnji dueli 13. kola Primere našli su se u sjenci "El Klasika" zakazanog za ponedjeljak u 21 sat na Nou Kampu.