Banjica to nije vidjela 17 godina...

Rad - BSK Borča 5:0! Rezultat duela 14. kola Superlige koji je svakako izazvao pažnju.

Banjica to nije vidjela 17 godina... Izvor: MONDO

Bila je to najubjedljivija pobjeda "građevinara" u ligi još od sezone 1992/1993, kada je stradao Napredak sa 6:1. Kao član Prve B lige, Rad je sredinom 90-ih bilježio pobede od 6:0 protiv Mladosti iz Bačkog Jarka i 5:0 protiv Obilića, ali u eliti...

Dugih 17 godina niko ovako nije "napunjen" na Banjici.

"Čestitam momcima na pobjedi. Nemam razloga da poslije ovog rezultata tražim dlaku u jajetu", rekao je trener Rada Marko Nikolić, čiji se tim sa 28 bodova učvrstio na četvrtom mjestu iza Partizana, Crvene zvezde i Vojvodine, a sa pet bodova više od Slobode.

"Lijepo je što smo se ubjedljivom pobjedom oprostili od navijača na svom stadionu, ali moramo da ostanemo hladne glave, jer nas očekuje meč sa Javorom u Ivanjici na kojem želimo uspješno da zaokružimo jesenji dio prvenstva", upozorio je Nikolić da nije još vrijeme za opuštanje.

Dva gola Borčancima postigao je Đorđe Čotra, dva Vladimir Jovančić, jedan Branislav Jovanović, a šansu da se upiše u strijelce imao je i defanzivac Tomislav Pajović, koji je mogao i morao bolje da reaguje u 77. minutu.

Njega je trener Nikolić proglasio za igrača utakmice.

"Što se mene tiče, Pajović je bio junak utakmice", pomenuo je Nikolić igru defanzivca u pobjedi od 5:0.

Rad na prethodnih 13 utakmice Superlige nije postigao više dva gola u prvom poluvremenu, a protiv BSK čak četiri!

Trener BSK Borče Milenko Kiković, koji je na zahtjev sudije Milana Karadžića utakmicu kraj aut linije morao da vodi sa ogrnutim fluorosentnim markerom, kakav moramo da imamo u automobilima, nije birao reči kritike poslije najubjedljivijeg poraza Borčanaca u dve sezone u Superligi.

Prošle godine, bilo je 0:4 na Karaburmi protiv Vojvodine, a ove sezone je ekipa otišla korak dalje.

"Odigrali smo ispod svakog nivoa, bez otperećenja, lagano...", slegao je ramenima Kiković.