Poraz Željezničara u Ljubljani

Fudbaleri aktuelnom šampiona BiH poraženi su u Ljubljani od Olimpije 5.3 u prijateljskom meču.

Poraz Željezničara u Ljubljani Izvor: MONDO

Odigravanje meča bilo je pod znakom pitanja jer su u Ljubljani bili zaista tešku uslovi za igru. Ipak susret je odigran i domaćini su slavili na stadionu Stožice pred oko hiljadu ipo navijača.

Domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu i već nakon 10 minuta su vodili sa 2:0 golovima Bešića i Šokote. Početkom drugog dijela domaći su povisili na 3:0, da bi tim Amara  Osima  uspio smanjiti na 3:2 golovima Mirsada Bešlije. Četvrti pogodak za domaće postigao je Raković u 82.minutu.

Vasilić je samo par minuta kasnije smanjio na 4:3, a konačnih 5:3 postavio Lovrenčić u finišu meča.Dva gola za Željezničar postigao je Mirsad Bešlija, dok se jednom u listu strijelaca upisao Velibor Vasilić.