Junajted stradao od "čekića"

Vest Hem u četvrtfinalu Liga kupa nanio ubjedljiv poraz dvostrukom uzastopnom osvajaču tog takmičenja - 4:0!

Junajted stradao od "čekića"  Izvor: MONDO

Poništen gol i četiri asistencije Viktora Obine, dva pogotka Džonatana Spektora njegovom bivšem klubu i dva pogotka Karltona Kola.

Bilo je to magično veče na londonskom Apton parku!

Vest Hem je slavio neočekivani plasman u polufinale, bez obzira na činjenicu da je Mančester junajted nastupio bez Van der Sara, Vidića, Ferdinanda, Nanija, Berbatova i Runija.

Trofej koji su "crveni đavoli" podizali 2009. i 2010. godine, kroz nekoliko mjeseci će definitivno promijeniti vlasnika.

Briljirao je Nigerijac Obina, kojem zbog ofsajda nije priznat gol pri rezultatu 0:0. Međutim, ubrzo je zablistao Spektor, defanzivac sa prinudnim zaduženjima u srednjem redu.

Američki internacionalac do poluvremena je dva puta zatresao mrežu kluba čiji je član bio od 2003. do 2006. godine. Pogoci u 22. i 37. minutu bili su mu prvi uopšte u engleskom fudbalu! Kakav momenat je odabrao da ih postigne...

Obina je nastavio da muči odbranu Junajteda i u drugom poluvremenu, samo što je profit iz njegovih majstorskih pasova izvukao tamnoputi Karlton Kol (56, 66). Bilo je dovoljno vremena za "petardu", ali iovako je Mančester junajted doživio jedan od najtežih poraza u eri Aleksa Fergusona.

Arsenal je na putu do pobjede nad Viganom (2:0) propustio veliki broj šansi, a prolaz u polufinale donijeli su mu autogol Alkaraza u 42 i pogodak Bentnera u 65. minutu.

U srijedu će se sastati Birmingem - Aston Vila u gradskom derbiju, kao i Ipsvič - Vest Bromvič Albion.