LE: Lane vodi dalje, Bambi za iživljavanje

Gol Jovanovića donio bod Liverpulu kojim je obezbijedio plasman dalje. Tošić poslije solo prodora pogodio mrežu Lozane.

LE: Lane vodi dalje, Bambi za iživljavanje Izvor: MONDO

Menadžer Liverpula Roj Hodžson pružio je priliku Milanu Jovanovića od starta meča u Bukureštu u 5. kolu Lige Evrope i nije se pokajao. Reprezentativac Srbije doveo je "crvene" u vođstvo protiv Steaue u 19. minutu. Poslije centaršuta Rajana Babela, Lane je sa pet-šest metara odlično reagovao glavom i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Da Liverpul ipak ne odnese sva tri boda pobrinuo se njegov golman, Pepe Reina. Španac je izgledao smiješno dok mu je poslije sata igre lopta prolazila kroz noge pošto je Brazilac Eder Bonfim, najblaže rečeno, mlako šutirao glavom.

Ipak, bod iz Bukurešta donio je prolaz Liverpulu u šesnaestinu finala Lige Evrope, jer ni u drugom meču Grupe K nije bilo pobjednika. I ne samo to, tim Roja Hodžsona je obezbijedio prvo mjesto.

U Utrehtu je gostovao Napoli. Poslije mnogo varnica, po (iskorišćen) penal na obe strane i vođstva domaćina od 3:1, na kraju je bilo 3:3. Sva tri gola za goste postigao je Urugvajac Edinson Kavani. Napolitanci će u posljednjem kolu imati meč loptu - ako pod Vezuvom savladaju Steauu obezbijediće drugu poziciju.

Radovao se i Neven Subotić. Borusija iz Dortmunda je, kako se i očekivalo, lako savladala Karpate, za koje je nastupio bivši igrač Čukaričkog, Nemanja Tubić - 3:0.

"Milionerima" je pobjeda dovoljna samo za produžetak nade u Grupi J, jer sada imaju osam bodova, jedan manje od drugoplasirane Sevilje, koja je poražena u Parizu.

"Sveci" su rezultatom 4:2 "ovjerili" proljeće u Evropi, a u šestom kolu na Sančez Pishuanu, Sevilja i Borusija će u borbi prsa u prsa odlučiti ko će dalje.

PSŽ je već u 20. minutu vodio 2:0 protiv gostiju iz Andaluzije, ali je Frederik Kanute do odlaska na odmor uspio da izjednači. Ipak, domaćin je sa još dva gola u drugom poluvremenu stigao do trijumfa.

Poznato je i da će iz Grupe L u nastavak takmičenja Porto, sa pozicije broj jedan, i Bešiktaš, sa mjesta broj dva.

Obe ekipe su u petom kolu ostvarile pobjede u gostima.

Portugalci su u finišu meča slomili otpor Rapida (3:1), a het-trik je postigao Falkao. Turci su "osvojili" Sofiju gdje je "pao" CSKA (2:1).

Iako su mečevi Grupe F planirani za termin u četvrtak od 21,05, moskovski CSKA i Lozana igrali su ranije, od 19 sati. Razlog je, naravno, ruska zima.

"Armejci" su još ranije prebrinuli brige oko prolaska u narednu rundu, ali su iskoristili priliku da se iživljavaju nad Švajcarcima - 5:1.

Zoran Tošić je bio u startnoj postavi, a u finišu prvog poluvremena dao je gol za 3:0. Solo prodorom je došao sam pred gostujućeg golmana i izvršio rutinsku egzekuciju.

Inače, CSKA je jedini učesnik Lige Evrope sa stoprocentnim učinkom poslije pet kola, uz Zenit. Dakle, Rusi su za sada pokazali najviše.