Bekrić pogodio za pobjedu Željezničara, ali junak je i golman Erić!

Nakon dva poraza na Grbavici, Željezničar konačno pobijedio kao domaćin! Tuzla siti će žaliti za propuštenim prilikama na Grbavici!

sa minimalnih 1:0 iako su meč završile sa desetoricom, poslije isključenja Stevanovića.

Duel na Grbavici obilovao je prilikama na obje strane, ali su golmani bili raspoloženiji od golgetera, pa je odlučio detalj iz 63. minuta kada je Bekrić iskoristio odlično dodavanje Alispahića i preciznim udarcem matirao Muminovića.

Željezničar – Tuzla siti 1:0 (0:0)
/Bekrić 63/

Upravo je Bekrić imao prvu pravu šansu na utakmici, kada je pogodio stativu.

Gosti su nedugo zatim uzvratili, Maksimović se u 27. minutu našao ispred Erića, ali je golman Željezničara dobrom intervencijom najavio odlično veče.

Samo minut kasnije Maksimović je ponovo u odličnoj šansi, Nukićž je centrirao sa desne strane, a Maksimović iz trka sa peterca šutira pored gola.

Samo tri minute kasnije Mujezinović je porpustio priliku za Željezničar, lopta je poslije njegovog udarca glavom završila pored stative. Isti igrač mogao je u 39. minutu da zaprijeti, ali je Muminović uklizavanjem ispred svog šesnaesterca spasio svoj gol.

Odličnu predstavu na Grbavici upotpunio je i detalj iz 41. minuta. Nakon kornera za Željezničar lopta se odbila do Miličevića koji je sa nekih 35 metara fantastično šutirao, ali je Muminović sjajnom intervencijom odbranio.

Krenulo je napadački i u nastavku, a gosti iz Siminog Hana žaliće za situacijom iz 48. minuta, kada im je Erić u istom napadau tri puta odbranio, a pored toga uspjeli su da u istom napadu pogodeprečku.

Trenutak odluke uslijedio je u 63. minutu kada je pogodio iskusni Bekrić i donio tri boda svom timu.

Nakon toga nismo vidjeli mnogo prilika jer se Željezničar prilično zatvorio, posebno u posljednjih deset minuta, nakon što je Stevanović opravdano zaradio drugi žuti i crveni karton.

Crnkić je imao šansu u finišu, međutim, Erić mu je odbranio i do kraja meča domaći su uspjeli da sačuvaju mrežu.