JSL: Ubiparip spustio zavjesu na jesen

Spartak pobijedio Jagodinu na njenom terenu 1:0, presudio Vojo Ubiparip. Subotičani se odbranili sa desetoricom.

JSL: Ubiparip spustio zavjesu na jesen Izvor: MONDO

Fudbalska jesen u Srbiji je završena. U posljednjoj utakmici 15. kola Jelen Superlige, Spartak je kao gost pobijedio Jagodinu 1:0, golom Voje Ubiparipa u 67. minutu.

Zaslužena pobjeda "golubova", koji su pokazali više želje od "ćurana". Istina, domaći tim je imao nekoliko prilika, najbolju Miloš Bojović u drugom dijelu, ali je Branimir Aleksić bio na visini zadatka i sačuvao gol.

Gol odluke djelo je dvojice igrača. Siniša Stevanović je presjekao akciju domaćih, idealno centrirao, a Ubiparip je glavom matirao domaće. To je njegov šesti gol u ovoj sezoni, čime se izjednačio sa Giorgijem Merebašvilijem iz Vojvodine i napadačkim tandemom Zvezde Milošem Trifunovićem i Andrijom Kaluđerovićem.

Jagodinci su zaigrali nešto ofanzivnije kada su primili gol i dobili igrača više.

Kažemo dobili, jer je sudija Boško Jovanetić prestrogo pokazao drugi žuti katon kapitenu Spartaka Vladimiru Torbici u 69. minutu. Bila je to jedna borba za loptu, a Jovanetić je procijenio da je Torbica rukama namjerno spustio igrača Jagodine i pokazao mu da ide u svlačionicu.

To je razbjesnilo kapitena gostiju, koji je svašta rekao Jovanetiću i čak ga odgurnuo sa obje ruke. Ipak, nekako se smirio i otišao ispod tribina.

Do kraja meča, Jagodina nije uspjela da napravi neku opasniju akciju. Spartak je prekinuo niz od tri meča bez pobjede, a Jagodinci su prekinuli uspješnu seriju od četiri meča bez poraza.

Ovom pobjedom Spartak je skočio za četiri mjesta na tabeli.. Sada su "golubovi" na šestom mjestu sa 21 bodom, Jagodina je ostala na osmoj poziciji sa 20 poena.

Fudbalsko prvenstvo biće nastavljeno 27. februara.