PRIMERA: Eh, taj tandem Nilmar - Rosi...

Viljareal zadržao treće mjesto pobjedom u derbiju 14. kola protiv Sevilje - 1:0 (1:0).

PRIMERA: Eh, taj tandem Nilmar - Rosi... Izvor: MONDO

Pogađate, pobjedu domaćina na El Madrigalu kreirali su Đuzepe Rosi i Nilmar. Ubitačni tandem Viljareala dao je 17 golova u Primeri, od 27 koliko je dala cijela ekipa.

Ovaj put, Italijan je asistirao, a Brazilac pogodio mrežu golmana Andresa Palopa poslije pola sata igre, što mu je bio deveti prvenstveni pogodak. I to je bilo dovoljno da "žuta podmornica" ostane na "minus 5" u odnosu na Real, odnosno "minus 7" u odnosu na Barselonu.

Sevilja je doživjela treći uzastopni poraz u prvenstvu.

S obzirom na to da je Espanjol igrao ranije, bio je treći dva sata, dok Viljareal nije savladao Sevilju.

Ekipa iz Barselone savladali su kod kuće Sporting iz Hihona iako je od 52. minuta bila bez isključenog Baene. Espanjol je pobjedonosni gol dao u 70. minutu. Strijelac je bio Luis Garsija.

U derbiju začelja, Almerija i Saragosa su podijelili plen.