Liverpul dočekao i to: Žota dao glavom, a Firmino bilo kako! Uzbudljiv preokret šampiona Engleske

Prvak Premijer lige doživeo neprijatan početak na Enfildu

Liverpul - Šefild junajted 2:1, Premijer liga, 6. kolo Izvor: Tanjug/AP, Stu Forster/Pool Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Šefild junajted sa 2:1 (1:1), u utakmici šestog kola Premijer lige.

Šefild je poveo u 12. minutu iznenađujućim golom Sandera Bergea iz možda prestrogo dosuđenog penala posle konsultacije VAR tehnologije. U odnosu na ono što je večeras viđeno na Old Trafordu, svakako je bilo prestrogo, jer je Fabinjo startovao na ivici kaznenog prostora na Olija Mekburnija, ali je sudjia Majk Din ipak pokazao na belu tačku.

Šampion Engleske je ipak ostao miran, pa je preokrenuo rezultat bez prevelike drame.

Najpre je u 41. minutu na 1:1 izjednačio Roberto Firmino svojim tek trećim golom u poslednjih 27 utakmica, pogodivši posle "odbitka". Bio je to njegov prvi šut u okvir gola ove sezone, koliko god taj podatak zvučao neverovatno.

Izvor: Tanjug/AP, Michael Steele/Pool Getty Images

Posle tog (takođe iznenađujućeg) pogotka, pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Dijogo Žota u 64. minutu.

Portugalski krilni napadač, visok 178 centimetara, nije dao previše golova glavom u karijeri, ali je večeras uspeo i to na savršenu asistenciju Sadio Manea.

Nekoliko minuta pre pogotka Žote, mrežu Šefilda zatresao je i Mohamed Salah, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

"Crveni" su, posle debakla protiv Aston vile (2:7) i remija protiv Evertona, upisali četvrti trjumf u sezoni i sa 13 bodova trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli. Na drugoj strani, Šefild je i dalje bez pobede i pretposlednji je na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Liverpula u narednom kolu dočekuju Vest Hem, a Šefild ekipu Mančester sitija.