Džejmi Vardi je ubica favorita: Lesterova "lisica" nastavlja da teroriše, kao "džoker" osvojio London!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Arsenal nije mogao da izađe na kraj sa timom Brendana Rodžersa.

Arsenal - Lester 0:1 Džejmi Vardi strijelac Premijer liga 6. kolo Izvor: CATHERINE IVILL/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver/Getty images/Catherine Ivill

Džejmi Vardi možda nije nikada zaigrao u Premijer ligi sve do 27. godine, ali od tada je uspeo da napravi neke neverovatne stvari. Posle 100 i više golova u takmičenju i naslova prvaka Engleske, Vardi u Lesteru nastavlja da pravi velike stvari.

ARSENAL - LESTER 0:1 (0:0)
/Vardi 80/

Upravo je sjajni Englez bio čovek odluke u pobedi Lestera nad Arsenalom, u susretu u kojem je njegov udarac u 80. minutu bio prvi pokušaj Lestera u okvir gola "tobdžija". I njemu je to bilo dovoljno.

A da sve bude bolje, Vardi je bio taj koji je bio "džoker" u timu Brendana Rodžersa - ušao je u igru u 60. minutu i "obrnuo utakmicu naglavačke", postigavši gol posle odličnog centaršuta Jurija Tilemansa.

Vardi je tako uspeo da ponovo bude strelac u mečevima protiv timova takozvane "velike šestorke", a frapantan je podatak da je od njegovih 109 golova u Premijer ligi čak 24% došlo samo u mečevima protiv Arsenala, Mančester sitija i Liverpula!

Arsenal jeste bio bolji u prvom poluvremenu, ali njihova dominacija u posedu na kraju nije donela taj jedan pogodak koji je mogao da ih vrati na pravi put. Štaviše, Arsenal je imao samo jedan šut u celom drugom poluvremenu...

Tim Mikela Artete je tako upisao već treći poraz ove sezone, ostavši u sredini tabele sa samo devet bodova.

Lester je po prvi put trijumfovao u Londonu protiv Arsenala još od 1973. godine, a sada su "skočili" na četvrto mesto Premijer lige, na samo bod od prvoplasiranog Evertona.