On hara i kad ne daje golove: Deni Ings srušio Everton za 8 minuta, ozbiljna gužva u vrhu tabele!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

A nije čak ni zatresao mrežu...

Sautempton - Everton 2:0 Premijer liga Izvor: Guliver/Getty images/Naomi Baker, Naomi Baker/Getty Images Europe

Bio je to njihov perfektan start sezone sa četiri pobede u četiri meča, usledio je potom remi u Mersisajd derbiju protiv šampiona Liverpula i u poznom oktobru vrh tabele Premijer lige podsećao je na 1980. i vreme kada je i Everton mogao da bude prvak Engleske. Ali danas su bili daleko od takvog nivoa.

SAUTEMPTON - EVERTON 2:0 (2:0)
/Vord Praus 27, Adams 35/

Ekipa Sautemptona pokazala je da ni ona nije za potcenjivanje, pošto je za samo osam minuta uspela da uradi sasvim dovoljno ne bi li porazila sastav Karla Anćelotija.

Mnogo je Italijan pre meča posvetio pažnje tome hoće li ili ne na kraju nastupiti Hames Rodriges, ali njegovo prisustvo na terenu se po prvi put ove sezone pokazalo kao nevažan faktor - golovi Džejmsa Vorda Prausa i Čea Adamsa jedan za drugim doneli su pobedu domaćinu sa južne obale.

Prvo je Vord Praus umakao odbrani "karamela" posle dodavanja golgetera Danija Ingsa, da bi ubrzo potom ponovo Ings bio asistent, ovoga puta kod gola Adamsa, kada je leva strana odbrane Evertona "zaspala".

I koliko je Luka Dinj imao negativnog uticaja na taj gol Sautemptona, toliko je uticao i da Everton ostane bez ikakve šanse za remi. Na oko 20 minuta do kraja meča je dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja, pa će tako jedan od boljih i konstantnijih igrača Evertona najverovatnije propustiti čak tri naredna meča.

Everton je uprkos prvom porazu u sezoni uz pomoć gol-razlike ostao prvi na tabeli u odnosu na Liverpul, najviše zahvaljujući činjenici da Aston Vila ima utakmicu manje i bod manje.

Da, zaista zvuči kao osamdesete, a uz sve to, prvih šest timova na tabeli razdvajaju samo tri boda. Pobede Lestera, Totenhema ili Arsenala do kraja kola mogle bi da učine tu gužvu još većom...