Jokić je i povrijeđen najbolji, ali Dončić i Dalas su razbili Denver! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bilo je i +20 za Dalas pred početak posljednje četvrtine, ali su domaći uspjeli da malo ublaže poraz.

nba DENVER NAGETS - DALAS MAVERIKS 103:116 Nikola Jokić 26 poena 11 asistencija Izvor: Tanjug/AP/David Zalubowski

Denver je bio u naletu od pet uzastopnih pobjeda, ali ih je na putu ka šestoj zaustavio Dalas. Nije pomogao ni sjajni Nikola Jokić, ni njegovo "flertovanje" sa "tripl-dabl" učinkom - Maveriksi su stigli do ubedljive i sigurne pobjede u Koloradu.

DENVER NAGETS - DALAS MAVERIKS 103:116
/29:28, 22:34, 22:31, 30:23/

Nakon izvanredne partije u pobjedi Nagetsa nad Memfisom, srpski centar je još jednom predvodio svoj tim na pravi način, ali to nije bilo dovoljno za raspoloženi tim iz Teksasa.

Nikola Jokić je nastupio uprkos povredi noge koju je doživio dan ranije i ponovo je bio sjajan. Toliko sjajan da je sa 26 poena, devet skokova i 11 asistencija za 37 minuta na terenu bio najbolji igrač utakmice na pragu "tripl-dabla", ali igra čitavog Denvera nije bila na neophodnom nivou.

Jokić je iz igre šutirao 10/20, bio je najbolji poenter na meču u oba tima, međutim, već u drugoj četvrtini je postalo jasno u kom pravcu će ići ova utakmica.

Kristaps Porzingis sa 25 poena i Luka Dončić sa 21 su bili najbolji u timu Dalasa, ekipi koja je u trećoj četvrtini stigla do +20 i ništa više nije moglo da pomogne Denveru.

Jokić je uz sebe imao Majkla Portera Juniora i Vila Bartona sa po 23 ubačena poena, međutim, njih trojica su gotovo "sami" igrali na ovom meču - prvi naredni strijelac Denvera bio je Džamal Marej sa 10 poena.

Pet trojki Porzingisa izludelo je domaće, ai Džoš Ričardson je postigao 20 poena za Dalas, što je bilo dovoljno za sve zanimljiviju situaciju na tabeli Zapadne konferencije.

Boban Marjanović nije igrao na ovom meču.