Partizan zgazio Split i sjajno najavio Superligu: Crno-bijeli poslali goste u baraž, raspoložena igra na kraju!

Dobra partija Partizana u posljednjem meču ABA sezone

aba liga partizan split 80 58 Izvor: MN PRESS

Gotovo je, Split će u doigravanje, Partizan će biti sedmi.

Konačni rezultat je: Partizan - Split 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)

Partizan 18 dana nije igrao takmičarsku utakmicu i to se vidjelo. Igrači su se od početka rastrčali i osvajali parket i nametnuli svoj ritam protivniku.

Treba reći da je Split bio bez svog kapitena i najboljeg igrača, Roko Leni Ukića, koji je bio pozitivan na korona virus, ali i da je tim koliko juče igrao protiv Zadra prvenstvo Hrvatske i odmah sjeo u autobus za Beograd.

Što se tiče terena, danas je postojao samo jedan tim. Sve što je Split uradio bilo je da jednom izjednači, i to na početku – 2:2. Gosti su jako loše šutirali, što je Partizan iskoristio i već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost – 26:13.

Najviše što su gosti uspjeli da urade jeste da u jednom trenutku priđu na -14, ali to je trajalo jako kratko. Prosto, razlika u kvalitetu i svježini je bila prevelika.

Partizan je za dva šutirao preko 60 odsto, 25:41, a za tri 7/21.

Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz dali su po 13 poena, Erik Mika je postigao 12, a Rašon Tomas 11 poena i devet skokova. Vil Mozli je dodao osam poena.

Priliku su dobili i Partizanovi 18-godišnjaci: Đorđije Jovanović je postigao sedam, a Nikola Radovanović dva poena. Od svih igrača crno-bijelih koji su dobili minute, jedino se Perkins nije upisao u strijelce.

U Splitu je bio najbolji Luka Babić sa 13 poena i sedam skokova, dok je Marko Luković postigao 12.