Prva pobjeda Bajića i Makedonaca u kvalifikacijama za SP: Slovaci postigli samo pet poena u posljednjoj četvrtini!

Reprezentacija Sjeverne Makedonije stigla je do trijumfa koji bi mogao da bude presudan na putu ka glavnoj kvalifikacionoj rundi!

Dragan Bajić upisao je večeras prvu pobjedu kao selektor Sjeverne Makedonije!

U Skoplju se od 12. do 18. avgusta održava predkvalifikacioni turnir za plasman na Mundobasket 2023, a nakon uvodnog poraza od Švajcarske (62:67), Makedonci su večeras, uz odličnu igru u odbrani, došli do trijumfa nad Slovačkom, kojima su dopustili da postignu samo 47 poena!

SJEVERNA MAKEDONIJA – SLOVAČKA 69:47

Za pobjedu je bila ključna posljednja dionica, u kojoj je tim trenera Igokee primio samo pet poena, te je od plusa od četiri poena nakon tri četvrtine (46:42) došao do zlata vrijedne pobjede, uz razliku koja na kraju može da bude i presudna za plasman u glavni kvalifikacioni krug.

Treću utakmicu Sjeverna Makedonija odigraće 16. avgusta protiv Švajcarske, dok će sa Slovačkom ponovo igrati dva dana kasnije.

Plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo izboriće po dvije ekipe iz svake od četiri grupe, a žrijeb, u kojem će se nači 32 selekcije, obaviće se krajem avgusta.