Partizan promašio pobjedu u Atini! Željku ovacije, crno-bijeli prokockali "+17" - ništa od novog duela sa prvakom Evrope

Partizan u Atini izgubio od Panatinaikosa poslije produžetka.

partizan izgubio od panatinaikosa u prijateljskoj utakmici Izvor: MN PRESS

Nije uspio Partizan da nastavi seriju pobjeda protiv evroligaških timova.

Ekipa Željka Obradovića je pobijedila Efes na oproštaju Novice Veličkovića, ali nisu uspjeli da slave u Atini. Panatinaikos je nadoknadio čak 17 poena zaostatka i slavio - 85:89 (20:14, 28:17, 20:28, 12:21, 5:9).

U meču za prvo mjesto na jakom turniru u Grčkoj Panatinaikos će igrati protiv Efesa od 19h, dok će od 16h crno-bijeli odmjeriti snage sa njemačkim Ulmom.

Partizan je odigrao skoro savršeno prvo poluvrijeme. Potpuna dominacija srpskog tima na krilima Uroša Trifunovića i Zeka Ledeja. Na pauzu su otišli sa maksimalnih "+17" (48:31).

Po povratku na parket je grčki tim zaigrao mnogo agresivnije, prije svega u odbrani. Peri se razigrao, ali su Jam Madar i Ledej uspijevali da odbiju te nalete u trećem kvartalu.

Nisu Željkovi puleni uspjeli to da zadrže, PAO je polako spuštao zaostatak, da bi poslije trojke Papapetrua poveli na četiri minuta prije kraja (73:76). Obradović je u završnici pravio izmjene u rukometnom stilu, za odbranu su ulazili Dangubić i Kuruks, za napad Panter i Madar. Rade Zagorac je trojkom donio izjednačenje (80:80), Sent-Ros je izgubio loptu, a Madar je imao dva šuta za pobjedu. Nije ih iskoristio, u kontri je pokušao Kendrik Peri, lopta nije prošla kroz obruč što je značilo da će se igrati produžeci.

Tamo se bolje snašao domaći tim, Papapetru je pogodio ključnu trojku i riješio pitanje pobjednika.