NBA: Buzer konačno srušio Lejkerse

Kobi Brajanat blistao je u trećem duelu polufinalne serije u Solt Lejk Sitiju, ali je Karlos Buzer odneo svu slavu, a Juta pobedu - 104:99.

NBA: Buzer konačno srušio Lejkerse Izvor: MONDO

Džezeri su tako smanjili rezultat u seriji na 2:1, nanevši Lejkersima prvi poraz ove sezone u plej-ofu.

Tim iz Los Anđelesa prošetao se u prvom kolu doigravanja, ostvarivši maksimalan skor protiv Denvera (4:0), nastavivši u istom ritmu i u polufinalu konferencije.

Juta je već početkom druge četvrtine povela duel, a onda tu prednost čuvala do kraja. Gosti su uspevali da drže priključak sve poslednjih minuta, ali im nije pošlo za rukom da naprave i preokret.

Najzaslužniji za prvi trijumf Džezera bio je Karlos Buzer, koji je upisao 27 poena i 20 skokova. Memet Okur dao je 22, a Deron Vilijams 18 pogodaka uz 12 asistencija.

Kobi Brajant je, na drugoj strani, bio najefikasniji sa 34 poena, šest skokova i sedam asistencija, Derek Fišer zabeležio je 13, koliko i Lamar Odom, koji je upisao i 12 skokova. Vladimir Radmanović proveo je na parketu 20 minuta i za to vreme zabeležio je osam poena i jednu uhvaćenu loptu.

Četvrti meč u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije igra se u nedelju takođe u Juti.